Новини
Україна
Україна-суспільство

Цьогорічна вступна кампанія може завершитися в середині жовтня


Навчальний рік в Україні завершиться 1 липня. ЗНО обов’язково відбудеться, а випускні екзамени у в 4 і 9 класах буде скасовано

За повідомленням в. о. міністра освіти і науки України Любомири Мандзій на онлайн-брифінгу сьогодні, 26 березня., випускні іспити в 4 та 9 класах буде скасовано разом з екзаменаційним балом, а навчальний рік завершиться 1 липня.

“Відповідно до Законів «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» навчальний рік в Україні завершується 1 липня. Якщо буде можливість продовжити навчання в школах в цьому навчальному році, то в травні або в червні ми повернемось за шкільні парти. Проведемо можливість опрацювати той матеріал, який подаємо зараз дистанційно, узагальнити, підсумувати і підвести підсумки. Ми можемо говорити про те, що навчальний рік в Україні завершиться так, як передбачено чинним законодавством – 1 липня”, – повідомила Мандзій.

А ось для учнів 11 класів, за її словами, завершення навчального року залежатиме від того, коли буде проведено ЗНО. Воно, як і пробний його етап, відбудеться у будь-якому випадку. «Ми готові почати ЗНО і в червні, і в липні, і в серпні», зазанчила в.о. міністра.

Отже, якщо пробне тестування відбудеться у травні, то основна сесія - після 20 червня. Але остаточне рішення залежатиме від того, коли закінчиться карантин. ознайомче відео про проведення тестування для випускників опублікують у середині квітня

Таким чином, буде відтерміновано й вступну кампанію, яка може завершитися в середині жовтня. Мандзій зауважила, що МОН підготує відповідні зміни в закон. "Багато процедур вступної кампанії ми намагаємося провести дистанційно", - підкреслила вона, і звернула увагу, що виші, приміром,  можуть провести екзаменаційні сесії в дистанційному режимі.

Джерела: ZN, np

Фото з відкритих інтернет-ресурсів