Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Цьогоріч до вишів можна буде вступити без атестата


Електронні заяви до українських вищих навчальних закладів прийматимуть до 22 серпня.

Нині випускники переймаються тим, щоб успішно скласти ЗНО, а ще хвилюються, чи встигнуть подати заяви до вишів, у яких хочуть продовжити своє навчання. Адже  час отримання свідоцтва про загальну середню освіту має значення.

Як повідомляв «Погляд», уряд визначив, що для учнів проміжних класів цьогорічне навчання закінчиться до 1 липня, для 11-класників – до 31 серпня, а в закладах профтехосвіти – до 31 липня.

Втім, у Міносвіти пояснили, що атестат для вступу до ЗВО цього року не обов’язковий.

Заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій з цього приводу звернула увагу на те, що електронні заяви університети цього року можна буде подавати до 22 серпня, і  зауважила: «Якщо вступник не отримає свідоцтво про повну загальну середню освіту до 22 серпня, то він зможе подати заяву в електронному кабінеті вступника без самого свідоцтва, але за записом про його замовлення в системі Єдиної електронної бази з питань освіти. Оригінали свідоцтв про повну загальну середню освіту можна буде подати на початку навчання у закладі вищої освіти».

Ресурс  osvita.ua наголошує, що особи, які вступатимуть до вишів на основі повної загальної середньої освіти, зможуть почати реєстрацію своїх електронних кабінетів з 1 серпня. Виші прийматимуть заяви та документи абітурієнтів, які вступатимуть за підсумками ЗНО, 13 до 22 серпня (для тих, хто), а заяви та документи тих, хто складатиме вступні екзамени безпосередньо у виші – до 16 серпня.

Є й інші новації. «Міністерство освіти та науки передбачило для вступників можливість подачі оригіналів документів поштою (і у зв’язку з цим до 5 днів збільшено інтервал між останнім днем подачі документів та виданням самого наказу про зарахування). Передбачено також, що вступники зможуть надіслати сканкопії необхідних документів електронною поштою, наклавши на них кваліфікований електронний підпис, а самі документи донести після початку навчання», – цитує коментар МОН 24 канал.

«Погляд» інформував, що Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій дозволила провести зовнішнє незалежне оцінювання у заплановані дати – з 25 червня до 17 липня.

Як повідомляв «Погляд»,  у Міносвіти – новий тимчасово виконуючий обов’язки міністра Сергій Шкарлет.