Новини
Україна
Культура
Україна-суспільство

«Ціна правди»: фільм про Голодомор в Україні стає популярним у Франції


Кінострічка польської режисерки Агнєшки Голланд «Ціна правди», наприкінці червня очолив рейтинги у Франції .

фото Центр Анни Київської

Про це повідомляє Центр Анни Київської у Франції. 22 червня, стрічка вийшла у 250 кінозалах. У французькому кінопрокаті фільм отримав назву «Тінь Сталіна».

«Як цікаво грається з нами історія. Фільм про Голодомор, який у Франції переклали як «Тінь Сталіна», створений всесвітньо відомою Агнешкою Голланд, спочатку не хотів брати жоден французький дистриб’ютор. Чому? Фільм мав вийти в березні 2020 року, але у процес втрутився Covid. Весь Париж обвішали афішами. Агнешка не могла прийти на презентацію свого фільму, хоча вона мешкає в Парижі. Все зачинено, в тому числі кінотеатри, обвішані афішами стрічки», - йдеться у дописі Центру Анни Київської, який поширив і Національний музей Голодомору-геноциду.

фото Центр Анни Київської

Стрічка розповідає історію про валлійського журналіста Гарета Джонса, який приїздив до Радянського Союзу та на власні очі бачив Голодомор. Світова прем'єра фільму відбулася на Берлінале-2019. Бюджет фільму - 8,3 млн євро.

Успіх стрічки «Тінь Сталіна» у Центрі Анни Київської пояснюють так: «Вона отримала найдовшу рекламну кампанію в історії кіно у Франції. І тепер фільм очолив найвищі французькі рейтинги! Правда має дивний стиль торжествувати».

В Україні фільм польської режисерки Агнєшки Голланд «Ціна правди» презентували у листопаді 2019 року. Режисерку фільму “Ціна правди” та авторку книги “Червоний голод” відзначили орденом княгині Ольги III ступеня

Фільм «Ціна правди» заснований на реальних подіях. Джонс кілька разів відвідував СРСР на початку 1930-х років, коли тривала політика форсованої колективізації. Після повернення на Захід Гарет Джонс у серії статей для газет Manchester Guardian і The New York American описав усі подробиці масових смертей від сталінського штучного голоду в Україні. Він був одним із перших, хто розповів про штучний голод у західній пресі.

Раніше Погляд повідомляв про офіційний трейлер історичного фільму про Голодомор “Ціна правди”.