Труна на мітингу як символ ліквідації Васильківського району
2 липня під стінами Верховної Ради триває мирний протест васильківчан проти ліквідації Васильківського району.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/Snymok-ekrana-447.png)
Майже місяць тривала боротьба жителів Васильківщини за збереження району та міста Васильків як районного центру. Про те, що Васильківський район перестане існувати та зникне з мапи, васильківчани дізнались 5 червня, коли було опубліковано новий проєкт поділу районів Київщини, де розглядались кілька варіантів щодо кількості районів: і чотири, й п’ять, а в опублікованому Мінрегіоном документі – шість. Згідно з проєктом, Васильківщину планувалось приєднати до Фастівського району. Це стало несподіванкою для багатьох жителів Василькова, які, орієнтуючись на попередню інформацію про кількість районів і їхні субрегіональні центри, були переконані, що саме Васильків стане райцентром укрупненого району.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/102436756_1101691590204496_1987518648666976331_n.jpg)
У Василькові відразу почали збір підписів проти такого рішення, з’явилась відповідна петиція на сайті Верховної ради України, люди збирались на віче та неодноразово влаштовували пікети під стінами комітету Верховної Ради.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/rajrada.jpg)
Однак, незважаючи на все це, рішення про розподіл Васильківщини було затверджене на профільному Комітеті Верховної Ради. І ось сьогодні, 2 липня, на засіданні Верховної Ради має бути прийняте рішення про ліквідацію Васильківського району.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/Snymok-ekrana-438-1.png)
Згідно з новим поділом, Васильків тепер буде у складі Обухівського району і називатиметься Васильківсько-Обухівський, Глевахівська та Калинівська об’єднані територіальні громади відійдуть до Фастівського району, а Гребінківська ОТГ та Ковалівська ОТГ – до Білоцерківського.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/106178665_2457481114542479_1343832567402014585_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/82937428_2457481214542469_4313843730534924575_n.jpg)
Ініціатор акції, керівник громадської організації «Народна рада Васильківщини» Ірина Чорнощокова зазначила: «Це єдиний випадок на всю України, коли район не цілісно збережений, а його розділили на три частини... За змістом це не децентралізація, а натравлення брата на брата, громаду на громаду».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/Snymok-ekrana-449.png)
Щоб наочно продемонструвати смерть Васильківщини, протестувальники принесли порожню труну, яку намагались відібрати нацгвардійці.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/Snymok-ekrana-459.png)
Учасники мітингу вимагають, щоб їх почули народні обранці. Зокрема, вимагають, щоб до них вийшов народний депутат 94-го округу Олександр Дубінський, який, за словами Ірини Чорнощокової, жодного разу не зустрівся зі своїми виборцями, не поспілкувався, не пояснив нічого з цього приводу.
Фото – скріни з відеотрансляції Васильківської районної ради