#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Автоновини

Топ-5 шахрайських схем при купівлі вживаного автомобіля

22.06.2021 0 Дар'я Сафронова 0

Нині продається величезна кількість автомобілів з пробігом. Однак, спроба знайти надійний транспорт може спричинити дискомфорт покупцю.

Фото: pixabay

За версією carVertical, одна з головних проблем ринку вживаних автомобілів – покупці не можуть швидко виявити поширені шахрайські схеми з вживаними авто. Деякі старі автомобілі можуть відмінно виглядати зовні, проте при детальній перевірці виявляється безліч прихованих дефектів. Що в майбутньому неминуче призведе до несподіваного та вартісного ремонту.

На основі аналізу понад 1 мільйон звітів про історію автомобілів, було виявлено 5 популярних шахрайських схем при купівлі вживаного автомобіля.

Автомобіль був пошкоджений у ДТП

Майже третина (31%) всіх автомобілів отримували пошкодження у дорожньо-транспортних пригодах. Тож при виборі автомобіля рекомендується перевірити щілини між елементами кузова. Якщо вони відрізняються, це може вказувати на пошкодження деталей або дешевий, неякісний кузовний ремонт. Деякі продавці та шахраї намагаються приховати такі дефекти, тому покупцеві необхідно ретельно оглянути елементи кузова зблизька.

Скручений пробіг

Кожен шостий автомобіль у досліджені (16,7%) був зі скрученим пробігом. Шахрайство з пробігом дуже поширене серед нечистих ділків, які імпортують вживані авто та намагаються продати їх із заниженими показниками одометра. Нерідко зустрічається змотаний пробіг у дизельних автомобілях.

Разова корекція одометра – дешева послуга на чорному ринку, проте вона може збільшити вартість автомобіля на 25% та більше.

Відмотаний пробіг виявити нескладно. Якщо сидіння, кермо або перемикач передач виглядають сильно зношеними, але пробіг – невеликий, це одна з перших ознак, що варто пошукати інший автомобіль.

Крадений автомобіль

Купівля викраденого автомобіля – це, мабуть, найгірше, що може трапитися з покупцем автомобіля. Зазвичай в такому випадку у нещасливих нових власників транспортні засоби конфіскують, а ось повернути гроші може бути складно.

Автомобіль використовувався як таксі

Деякі водії навіть не підозрюють, що їх автомобіль раніше використовувався як таксі або його здавали в оренду. Такі автівки мають великий пробіг. І як наслідок експлуатації, переважно, в міських умовах – вже досить зношені. Та й обслуговували їх зазвичай не дуже якісно, економлячи на запчастинах та розхідниках.

Такі авто іноді можна визначити за кольором фарби, але особливо спритні ділки можуть навіть перефарбувати автомобіль. Звіт про перевірку історії автомобіля – набагато надійніше рішення для виявлення таких автомобілів. Яких, безумовно, краще уникати при купівлі.

Ціна автомобіля занадто низька

Покупцям вживаних авто краще уникати підозріло дешевих транспортних засобів, хоча для багатьох це досить велика спокуса. У цей випадок покупцеві варто ретельно перевірити автомобіль, порівнюючи його з аналогічними варіантами на інших авторинках. На практиці такий транспорт може бути завезений із-за кордону та у нього скручений пробіг, або має серйозні приховані дефекти. Як наслідок – покупцеві краще обирати інший автомобіль. Проте низька ціна не обов'язково є ознакою шахрайства. Іноді людям потрібно терміново продати машину. Хоча у більшості випадків низька ціна - це вагомий привід для перевірки історії автомобіля в інтернеті. Результати перевірки допоможуть виявити причину, чому ціна така низька.

Висновок

Придбати надійний автомобіль з пробігом – непросте завдання. Однак, використовуючи онлайн-сервіс перевірки історії автомобіля, покупці можуть побачити реальну картину – як в минулому експлуатувався автомобіль. І уникнути поширених шахрайських схем. Звичайно, покупцеві вживаного авто не варто бути легковірним – це допоможе уникнути обману. Що в майбутньому може запобігти від значних непередбачених витрат.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.