Новини
Новини Київської області
Анонси
Вишгород
Культура

Таємниці вишивки з бісеру: виставка у Вишгороді


Сьогодні, 10 серпня, у музеї давньоруського гончарства ВІКЗ відкриється нова виставка у межах проєкту «Вишгородщина мальовнича».

Ілюстрація ВІКЗ

"Без коріння саду не цвісти" – таку назву має виставка вишиванок та виробів з бісеру, яка стартує о 15 годині сьогодні, 10 серпня, у музеї давньоруського гончарства ВІКЗ.

Автор робіт – майстриня Ніна Гордієнко, якій талант до вишивок передала бабуся. «Майстриня народилася 3 квітня 1962 році в історичному селі Германівці на Обухівщині, на річці Красній. Творчий шлях почався зі шкільного музичного колективу «Лілея». Вся трудова діяльність пов’язана з художнім мистецтвом. Протягом останніх 15 років захоплення, яке чарує та надихає – вишивка. Талант їй дістався у спадок: досі збереглася вишита сорочка з бабусиної скрині. У Ніни Гордієнко велика родина: двоє дітей та троє онуків. Вона з дитинства вкладає в їх серця любов до Батьківщини, повагу до її історичного минулого. Два роки її материнське серце не мало спокою, адже її син боронив українську землю на сході країни», розповідають у ВІКЗ.

"Без коріння саду не цвісти" – це чергова виставка у межах культурно-мистецького проєкту "Вишгородщина мальовнича", який ініційовано Вишгородським історико-культурним заповідником за підтримки Вишгородської районної державної адміністрації і Вишгородської районної ради. Проєкт, який розпочався у 2020 році, спрямований на ознайомлення усіх бажаючих з творчістю талановитих жителів Вишгородщини. У межах проєкту уже відбулося кілька виставок та творчих зустрічей.

Так, трохи раніше відбулася виставка офортів та ліноритів Ксенії Ковальової “Життя складається з дрібниць”.

Як повідомляв “Погляд”, картини художника Олега Катеринюка, які демонструвалися у музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника, тепер можна переглянути на Youtube-каналі.