Головні новини
Суспільство

Студентів зобов'язали проходити базову військову підготовку

Усі студенти, які є громадянами України, під час навчання у вишах зобов’язані пройти базову загальновійськову підготовку.

Студентів зобов'язали проходити базову військову підготовку - зображення
Фото - кафедра військової підготовки Ужгородського Національного Університету

Це передбачено постановою Кабінету Міністрів №734 від 21 червня 2024 року.

Базову підготовку мають пройти усі громадяни України чоловічої статі, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти, а також курсанти військових ВНЗ, військових навчальних підрозділів вищої освіти, курсанти ВНЗ зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, поліцейські під час проходження первинної професійної підготовки в навчальних закладах зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських.

Проходження військового вишколу для жінок є добровільним.

Від проходження базового військового вишколу звільняються громадяни, які:

  • визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;

  • до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;

  • проходили військову службу;

  • мають сертифікат про проходження базової підготовки та здобуття військово-облікової спеціальності.

У постанові зазначено, що базова військова підготовка вводиться як окрема навчальна дисципліна і складається з теоретичної підготовки в обсязі трьох кредитів ЄКТС та практичної підготовки в обсязі семи кредитів ЄКТС.

Базову підготовку мають забезпечити заклади вищої освіти усіх форм власності з “метою здобуття студентами військово-облікової спеціальності, навичок і вмінь, необхідних для виконання конституційного обов’язку із захисту вітчизни, незалежності й територіальної цілісності України”.

Для здобувачів вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти теоретична підготовка вводиться на другому році навчання, а для здобувачів вищої освіти на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра та освітнього ступеня молодшого бакалавра – на першому році навчання.

Після опанування теоретичної підготовки вводиться практична підготовка строком до одного місяця протягом травня – жовтня під час канікулярної відпустки.

У постанові зазначено, що проходження практичної підготовки базової підготовки для здобувачів освіти чоловічої статі є обов’язковою умовою опанування відповідної освітньої програми (у тому числі бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування).

Відмова студентів, які визнані військовозобов’язаними, від проходження практичної підготовки базової підготовки є підставою для його відрахування із закладу освіти.

Практичну підготовку базової підготовки проходять здобувачі вищої освіти, які досягли 18-річного віку.

Нагадаємо, для студентів стане простіше отримати довідку для відстрочки — МОН.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.