Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Степанов - про розслідування НАБУ, інформаційну війну та зрив вакцинації


На минулому тижні Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) порушило справу про закупівлю вакцин.

фото - скрін з брифінгу МОЗ

16 лютого на брифінгу очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов розповів:  

«Сьогодні вранці МОЗ отримало від НАБУ вимогу щодо надання інформації про всі переговори з виробниками вакцин від COVID-19. Я відразу ж дав доручення про підготовку всіх необхідних документів. Для їх підготовки визначено три дні, але я думаю, що протягом доби всі ці документи буде передано НАБУ. Я думаю, я сама зацікавлена особа, щоб це розслідування було проведене достатньо швидко й ефективно, щоб у цьому питанні була поставлена крапка. А крапка тут єдина, адже в тих обвинуваченнях, які були викладені, немає ніякого глузду».

На думку Максима Степанова, розслідування НАБУ стосовно можливих зловживань під час закупівлі вакцин проти коронавірусу є одним з інструментів інформаційної війни проти команди міністерства, яка цілеспрямовано ведеться проти нього та його команди в міністерстві протягом вже 11 місяців – весь час його перебування на посаді.

«Бачу, що комусь не подобається моя боротьба за українських лікарів, медичних працівників, за українську медицину. Не існує такої зброї, яка б змусила мене відмовитися від цієї боротьби».

фото - freepik.com

Міністр додав, що такі дії негативно вплинуть на переговори з виробниками вакцин, і наслідки будуть стосуватися кожного українця, адже люди втрачають довіру до виробників вакцин.

«До чого призводять ці нападки – наслідки стосуватимуться кожного українця. Україна вже втрачає довіру виробників вакцин. Подібні ситуації руйнують репутацію нашої держави. У нас і без того досить складні переговори, щоб отримати додаткові дози вакцин. Через брудні інформаційні атаки компанії-виробники вакцин неохоче прагнуть співпраці з МОЗ», – підкреслив Степанов.

Щодо зриву вакцинальної кампанії в Україні

За словами очільника МОЗ, зрив вакцинальної кампанії в Україні «відкриває шлях до однієї вакцини, яку нам так наполегливо пропонують».

«Моя позиція щодо російської вакцини однозначна – не допустити на ринок України російську вакцину. Я впревнений, що українці повинні вакцинуватись безпечними вакцинами інших виробників, а не отримувати вакцину, яка вироблена в країні-агресорі», – заявив Максим Степанов.

Нагадаємо, що в Україні запис на вакцинацію від коронавірусу розпочнеться 1 березня. Українці, які не потрапляють у групи ризику, зможуть записатись в електронну чергу на безкоштовну вакцинацію від коронавірусу.

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я оприлюднило рекомендації щодо особливостей вакцинації проти коронавірусу різних категорій пацієнтів, зокрема вагітних, алергіків і тих, хто на нього хворів.

«Погляд» також висвітлював, що «Медзакупівлі» відповіли МОЗу щодо звинувачення про зрив закупівель.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.