Новини
Технології
Новини світу
За кордоном

SpaceX запустив наносупутник, який створили в КПІ

Він був створений українськими вченими до 30-річчя незалежності України.

SpaceX запустив наносупутник, який створили в КПІ - зображення

У вівторок, 3 січня, з мису Канаверал (США) SpaceX запустила в космос наносупутник, який створили в КПІ. Про це повідомили на Facebook-сторінці.

"Розроблений науковцями, викладачами й студентами КПІ наносупутник PolyITAN-HP-30 запустили в космос з мису Канаверал на ракеті Falcon-9 компанії SpaceX", –

КПІ ім. Ігоря Сікорського

SpaceX запустив наносупутник, який створили в КПІ - зображення

Згодом стало відомо, що все пройшло за планом і наносупутник PolyITAN-HP-30 успішно відділився від ракети-носія.

SpaceX запустив наносупутник, який створили в КПІ - зображення

До слова, наносупутник був створений українськими вченими до 30-річчя незалежності України. Відомо, що PolyITAN-HP-30, перебуваючи на орбіті Землі в умовах мікрогравітації, зазнає значних температурних навантажень. Тому в процесі розроблення супутника науковці КПІ використовували компʼютерне моделювання, щоб визначити його оптимальні робочі температури. Завдання супутника – провести науковий експеримент, чи зможуть теплові труби стати основним елементом систем термостабілізації космічних апаратів.

Нагадаємо, в серпні стало відомо, що фонд Сергія Притули за зібрані на Байрактари 600 млн грн придбають супутник. До слова, рішення придбати супутник було прийнято після перемовин з Міністерством оборони України.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.