Новини
Екологія

Сортування сміття у Забірській ЗОШ: бути чи не бути?


Завдяки зусиллям жительки Забір'я місцева школа отримала позачергове право приєднатися до проекту Let’s do it, Ukraine та безкоштовно отримати приладдя для сортування сміття. Однак керівництво школи договір підписувати відмовилось. Лілія Сергієнко - мешканка Забір'я та мама. І як всі батьки, вона мріє, щоб її донька жила в красивому та чистому місці. Сортування сміття - одна з ініціатив, яка могла би покращити життя в селі.  А Let’s do it, Ukraine - програма, яка передбачає роздільний збір відходів у школах Київщини та матеріальну підтримку процесу компанією PepsiCo. "Я працюю у PepsiCo, ось і спитала, чи можливо сільській школі допомогти з еко-сортуванням. На моє здивування, не відмовили, а навпаки, зразу відреагували. Тобто, я дійсно була в потрібному місці в потрібний час", - розповіла Лілія. Спочатку керівництво школи підтримало ініціативу. Компанія надіслала школі договір, завезла контейнери та провела тренінг для вчителів і дітей. Ще й бонус на додачу: на рахунок школи за зібрану сировину мали надходити кошти. Однак потім щось змінилось: керівництво відмовилось підписувати договір та брати контейнери на баланс.
"Небажання брати відповідальність, вихід з зони комфорту, - підозрює про причину відмови Лілія. - В це потрібно вникати, а навіщо, як і так добре".
"Погляд" звернувся до директора Забірської загальноосвітньої школи Василя Короля з питанням, чому ж участь у проекті відхилили. "Ми зараз над цим працюємо. Там були технічні проблеми. Все буде добре", - заявив директор. Однак ініціаторка Лілія Сергієнко налаштована більш скептично. Жителька нагадала про інцидент, який трапився з директором школи, коли він потрапив у автомобільну аварію у нетверезому стані. Фото: inlviv.in.ua