#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Дати
Україна-суспільство

Сьогодні українці відзначають День вишиванки

19.05.2022
Це свята, мета якого зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Сьогодні українці відзначають День вишиванки - зображення

Сьогодні, 19 травня, всі українці святкують День вишиванки. Традиційно цей День відзначають в третій четвер травня. Долучитися до святкування може кожен охочий, одягнувши вишиванку, адже цей День покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Історія свята

Ідею акції "Всесвітній день вишиванки" у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Вона запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Головна мета свята

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишитого українського одягу. Цей абсолютно простий вчинок для кожного свідомого громадянина України має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Нагадаємо, 16 лютого в Україні вперше святкували нове державне свято – День єднання. Тоді президент України запустив челендж до Дня єднання. Володимир Зеленський закликав українців викладати в соцмережах фото- та відеоконтент з українським прапором.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.