Новини
Київщина
Головні новини
Київщина-суспільство

Скільки шкіл на Київщині відкриють двері 1 вересня?

18.08.2020 Косянчук Інна 0

В області сформовано 1135 перших класів, до яких зараховано 24398 учнів.

Фото з Фейсбук-сторінки відділу освіти Вишгородської РДА

Перевантаження класів і шкіл у містах Київщини, особливо в тих, що розташовані близько до столиці й активно забудовуються, стає все більшою проблемою. Навряд чи вона вирішиться у цьому навчальному році. А в умовах початку навчального року «у супроводі» епідемії коронавірусу проблема постане ще гостріше. Тим більше, що, за повідомленням КОДА, у цьому навчальному році кількість учнів зросте на 4500 порівняно з минулим навчальним роком.

Втім, як повідомляє пресслужба Київської облдержадміністрації, у нинішньому навчальному році кількість шкіл, що відкриють двері перед учнями 1 вересня, збільшиться.

«З 1 вересня області функціонуватиме 56 опорних закладів освіти, що на 8 більше, ніж у минулому навчальному році, та 64 філії (на 9 більше у порівнянні з 2019/2020 н.р.). У всіх опорних школах за кошти обласного і державного бюджетів формується внутрішній новий освітній простір та обладнуються сучасні навчальні кабінети. Додатково створено 1370 місць для учнів за рахунок будівництва та реконструкцій закладів освіти. До 1 вересня буде введено в експлуатацію ще 2120 нових місць», - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що нині в області - 702 школи, з них 37 - приватної форми власності.

Станом на 13 серпня загалом на Київщині сформовано 1135 перших класів, до яких зараховано 24 398 учнів. До 10 класів зараховано 10 829 учнів. Переважна більшість їх сяде за парти у містах, адже  у сільській місцевості до школи піде 3282 десятикласника.

«Завдяки вжитим заходам вдалося оптимізувати мережу закладів освіти та зменшити кількість малокомплектних шкіл», - зауважує пресслужба КОДА.

Як повідомляв «Погляд», педагог з Бородянщини, викладач початкових класів з Немішаєвого Олена Кудря потрапила в топ-50 найкращих вчителів України.

Ми також писали, що серпнева вчительська конференція відбудеться онлайн.