Новини
Чорнобиль

Шведи презентували сучасні технології для моніторингу ізотопів ксенону на ЧАЕС

19.11.2021 Бобрик Юлія 0

Протягом двох днів шведська делегація перебувала на Чорнобильській АЕС.

Про це повідомило Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС».

16-17 листопада Шведське агентство оборонних досліджень (FOI) презентувало на ЧАЕС сучасні технології моніторингу ізотопів ксенону та їх використання для безпеки ОУ та НБК, яка у всьому світі використовується для моніторингу ядерної безпеки.

«Вимірювання ксенону може стати важливим інструментом контролю стану паливовмісних матеріалів (ПВМ) та процесів, які в них відбуваються, та сприяти підвищенню безпеки в цілому».

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»

Ці сучасні технології будуть реалізовані в рамках ініційованого шведами проєкту спільно з Інститутом проблем безпеки АЕС НАНУ (ІПБ АЕС) та ДСП ЧАЕС.

Наразі проєкт знаходиться на початковій стадії, на першому етапі якого планується провести експериментальний відбір проб за спрощеною схемою, яку розробили шведські вчені. Отримані дані дозволять встановити стаціонарні установки для впровадження проєкту в цілому.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Чорнобильську зону відчуження планують перетворити у зону відродження. Також влада обіцяє розвиток населених пунктів навколо Чорнобильської зони.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.