Новини
Культура
Новини світу
За кордоном

Фільм “Навальний” отримав Оскар: у мережі критикують вибір кіноакадемії (ВІДЕО)

Українці дорікають, що премію отримав політичний маніфест, попри те, що Академія декларує: «Оскар» поза політикою.

Фільм канадського документаліста Деніела Роера "Навальний" отримав Оскар 2023 в номінації Найкращий повнометражний документальний фільм.

Американська кіноакадемія відзначила нагородою стрічку, що розповідає про отруєння російського політика Олексія Навального у 2020 році.

Отримувати статуетку разом командою фільму вийшла в криваво-червоній сукні дружина "хорошого росіянина" Юлія Навальна.

Тим часом у Мережі почався справжній шквал критики на адресу Американської кіноакадемії за такий вибір. Зокрема, користувачі залишають коментарі під постом про перемогу "Навального" у Twitter організаторів Оскара.

Зокрема, у Twitter жартують, що Навальному замість "Оскара" потрібно було дати бутерброд посилаючись на його скандальну заяву в 2014 році, що "Крим -не бутерброд з ковбасою, щоб його туди-сюди повертати”.

Ілюстраторка та режисерка анімації Марія Озірна відповіла кіноакадемії так:

"Люба кіноакадемія, можете пояснити, яким чином політична промова Юлії Навальної є неполітичною?"

А український шеф-кухар Євген Клопотенко опублікував картинку з бутербродами і показав, як бачить Навального Кіноакадемія, і яким його бачать українці.

Журналіст Остап Яриш написав:

"Багато хто на Заході хвалить Навального та документальний фільм про нього. Але є ще дещо, про що слід пам’ятати: те, що ти проти путіна, не заперечує імперіалістичних і шовіністичних поглядів Навального".

В одній номінації з "Навальним" був представлений і фільм про Україну "Будинок зі скалок", який розповідає історії дітей з дитбудинку у Лисичанську. Проте, його кіноакадемія оминула своєю увагою.

Члени команди стрічки, яку знімали у Лисичанському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, – данський режисер Сімон Леренг Вільмонт, український режисер і лінійний продюсер фільму Азад Сафаров, головні героїні фільму виховательки Ольга Вікторівна Тронова і Маргарита Миколаївна Бурлуцька та інші – знаходилися в залі Dolby.

Інші фільми, що змагались у категорії "Повнометражне документальне кіно":

  • All That Breathes ("Все, що дихає") – фільм Шонака Сена, що розповідає про людей в Індії, які рятують поранених птахів.

  • "Вся краса і кровопролиття" – фільм Лори Пойтрас, володар Золотого Лева Венеційського кінофестивалю.

  • Fire of Love – фільм Сари Доси про французьких вулканологів, які гинуть під час виверження вулкану.

95-а церемонія вручення премії Американської кіноакадемії проходила в ніч з 12 на 13 березня у театрі Dolby у Лос-Анджелесі. Ведучими церемонії втретє став комік, телеведучий Джиммі Кіммел.

Церемонія оголошення переможців Оскара пройшла в традиційному форматі: з червоною доріжкою (втім, вона буле кольору шампань) та гостями у залі.

На найбільше статуеток претендувала стрічка "Все завжди і одразу" режисерів Дена Квана і Деніела Шайнерта – вона зібрала 11 номінаток.

Далі йшли фільми "На західному фронті без змін" та "Банші Інішеріна", які отримали по дев’ять номінацій.

Нагадаємо, попередньо фільм про дітей Донбасу «Будинок зі скалок» потрапив до шорт-листа "Оскара". A House Made of Splinters в п'ятірці найкращих фільмів світу.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.