Новини
Україна

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти і науки (ВІДЕО)

Він заявив, що продовжить працювати в сфері освіти.

У понеділок, 20 березня, Верховна Рада України проголосувала за відставку Сергія Шкарлета з посади міністра освіти і науки.

Відповідне рішення підтримали 295 народних депутатів.

Сам Шкарлет у Telegram написав, що закінчився термін перебування його на посаді міністра освіти і науки України. Водночас він заявив, що продовжить працювати в сфері освіти.

"Закінчився мій термін перебування на посаді Міністра освіти і науки України. Та незалежно від обійманої посади продовжую працювати у сфері освіти і науки України".

За майже 2,5 роки перебування Шкарлета на посаді проходили численні акції протесту з вимогою його відставки. Одна з причин – скандал щодо можливого плагіату в його наукових роботах.

Планується, що місце Шкарлета отримає чинний глава Малої академії наук Оксен Лісовий. Він займає цю посаду з 2010 року. Оксен Лісовий вже близько року бере участь у бойових діях, одночасно виконуючи обов’язки директора МАН.

З початком повномасштабного російського вторгнення він долучився до війська як доброволець у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ. Зокрема у своєму фейсбуці він розповідав про участь у боях на сході, в районі агломерації Слов’янськ — Краматорськ — Дружківка та поблизу Кремінної.

В інтерв'ю Вікнам Лісовий розповідав, що виконує бойові завдання командира підрозділу, але не отримує заробітну плату від ЗСУ, а зберігає основне місце роботи, виконуючи обов’язки дистанційно.

"Я завжди усвідомлював, що настане час захищати нашу землю від російських загарбників, і з плином часу лише зміцнювався у цій думці. Після перемоги планую продовжити боротися на освітній передовій".

"До повномасштабного вторгнення РФ Оксен дбав про обдарованих дітей і обіймав посаду директора Національного центру МАН. Тренер із фехтування, вчитель, фахівець бібліотечно-інформаційних систем і кандидат філософських наук виховує двох синів, а наразі мужньо боронить свободу України на фронті".

Соцмережі позитивно відреагували на можливе призначення Оксена Лісового міністром освіти.

"Аж я завмерла від цієї новини: якщо на місце Шкарлета справді заступить Оксен Лісовий, це буде друге, після Залужного, кадрове рішення Зеленського, за яке йому боги історії простять купу гріхів. Ніколи ще, за всі роки незалежности, українська освіта не була в руках, настільки ідеально, просто бозею самим для неї скроєних. Тримаймо кулачки", -

письменниця Оксана Забужко

Читайте також: