Новини
Україна
Культура
Київ

Самочинно зведений храм УПЦ (МП) біля фундаменту Десятинної церкви мають знести

Його звели без дозволів на території, внесеній до буферної зони об'єкта зі списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Самочинно зведений храм УПЦ (МП) біля фундаменту Десятинної церкви мають знести - зображення

За рішенням суду незаконно зведений храм УПЦ (МП) біля фундаменту Десятинної церкви мають знести. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Telegram.

"Суд зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від незаконно збудованого "храму-мафу".

Позов Музею задоволено. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Це порушує вимоги пункту "а" частини 1 ст. 91 Земельного кодексу.

"Храм-кіоск" знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу Десятинна церква", ‒

міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко

Відомо, що релігійна громада, яка встановила церкву, не надала доказів, що має право користуватися цією ділянкою, та не змогла надати дозволи на будівництво й експлуатацію споруди. Таким чином, Господарський суд Києва задовольнив позов Національного музею історії України щодо знесення храму УПЦ (МП), самочинного встановленого на земельній ділянці, якою користується музей.

Нагадаємо, Музей Метрополітен визнав Рєпіна та Айвазовського українцями.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.