Новини
Культура
Новини світу

Уже не "росіяни": Музей Метрополітен визнав Рєпіна та Айвазовського українцями

Тепер у підписах до картин митців у музеї значиться, що вони народилися в Україні.

Уже не

Музей мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку визнав Іллю Рєпіна та Івана Айвазовського українськими, а не російськими художниками. Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Зокрема, тепер у підписах до робіт Рєпіна значиться, що він народився в місті Чугуїв, зараз Харківської області, та є українцем. Натомість під картинами Айвазовського написано, що художник українець із Феодосії, нині Автономна Республіка Крим.

Також музей змінив назву картини французького імпресіоніста Едгара Дега "Російські танцівниці" на "Танцівниці в українському вбранні".

Ілля Рєпін – український художник із козацького роду на прізвисько Ріпа. Він народився 1844 року у місті Чугуєві тоді Харківської губернії, але згодом навчався і в Петербурзькій академії мистецтв і писав свої полотна у Російській імперії.

Іван Айвазовський народився у Феодосії 1817 року в сім'ї вірменського крамаря, родина якого переселилася до Криму з Галичини в 1812 році, куди його предки потрапили із Західної Вірменії. Він також навчався у Петербурзькій Академії мистецтв і часто вважався російським художником. Хоча при цьому Айвазовський жив і працював у Криму, писав море.

Нагадаємо, цьогоріч кольорами Берлінале будуть синій і жовтий. Таким чином світ продовжує на всіх фронтах підтримувати Україну.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.