#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Обухів
Події

Рятуючи життя: в Обухові проведуть День донора

26.01.2022
17 лютого у поліклініці міста Обухів можна буде стати донором крові та долучитися до порятунку людських життів.

Рятуючи життя: в Обухові проведуть День донора - зображення
Фото: pixabay

Важливо, що стати донором за законом може лише повнолітній громадянин. Здати кров в Обухові можна буде 17 лютого  з 09:00 до 13:00 у приміщенні місцевої поліклініки на першому поверсі. Про це повідомила фейсбук-спільнота "Адмін Дзеркало Обухова".

Щоб долучитися до Дня донора, необхідно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код. Оплата за біоматеріал становитиме 76,80 грн. Також за бажанням видаватиметься довідка про групу крові та резус-належність.  

Рятуючи життя: в Обухові проведуть День донора - зображення

За інформацією ресурсу donor.ua, існує низка протипоказань та правил для майбутніх донорів. Напприклад, ваша вага має бути не менше 50 кг, інакше забір крові може бути небезпечним для вашого здоров'я.

До абсолютних протипоказань донорства належать такі захворювання: СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс вроджений або набутий, вірусні гепатити, позитивний результат дослідження на маркери вірусних гепатитів, усі форми туберкульозу, бруцельоз, сипний тиф, туляремія, лепра, хвороба Крейтцфельдта-Якоба, ехінококкоз, токсоплазмоз, філяріатоз, ришта, лейшманіоз.

Також експерти визначили низку порад для тих, хто хоче стати донором. Напередодні радять відмовитися від жирної, смаженої, гострої та копченої їжі, молочних продуктів і яєць. Не вживати алкоголь та енергетичні напої за 48 годин (2 доби) до процедури здачі крові, лікарські засоби за 72 години (3 доби), не палити протягом 2 годин до процедури та 2-3 години після. Після здачі крові варто відпочити протягом 10 хвилин, а протягом наступних 12 годин уникати інтенсивних фізичних навантажень.

Раніше повідомлялося, що літак ДСНС оперативно доставив до столиці донорські серце, печінку та нирку. Це стало можливим завдяки спільній ініціативі Міністерства внутрішніх справ та МОЗ України щодо створення єдиного аеромедичного простору.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон про трансплантацію. Тепер українці тепер можуть через портал "Дія" дати згоду або незгоду на те, щоб у випадку смерті в них вилучили органи для трансплантації.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.