#міська рада #міська рада #Розслідування #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #Карплюк #міська рада #ірпінь #Освіта #ірпінь #міська рада #Земля #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти
Новини
Україна
Україна-суспільство

Рішення про зростання тарифів на електроенергію можуть підготувати вже наступного тижня

26.11.2020 1 Дар'я Сафронова 0

Із грудня піднімається тариф НЕК Укренерго, через що доставка електроенергії подорожчає на 7 копійок.

А наступного тижня буде готове до прийняття рішення у частині тарифів для побутового споживача. Про це повідомив на брифінгу в.о. міністра енергетики Юрій Бойко.

«Середньозважена ціна 1 кВт·год для середньозваженого споживача за останні місяці становить 1,04 грн. В рамках поточної моделі PSO, за якої «Енергоатом» і «Укргідроенерго» продають електричну енергію для «Гарантованого покупця» за 1 копійку, а він перепродує постачальникам, які здійснюють поставку населенню, по суті, оплачується виключно поставка», - пояснив Юрій Бойко.

В.о. міністра додав, що зміна тарифу «з високою ймовірністю» відбудеться впродовж 2021 року. Він пояснив, що нинішній середньозважений тариф для населення покриває тільки транспортування енергії, а з грудня не покриватиме навіть його.

До того ж з початку 2021 року набуває чинності постанова про встановлення тарифу на послуги з передачі електроенергії «Укренерго», згідно з якою тариф на послуги з передачі електричної енергії буде на рівні 309,80 грн/МВт·год (без урахування податку на додану вартість).

 «Погляд» повідомляв, «Нафтогаз» встановив грудневі ціни на природний газ: його вартість на початку зими буде стабільною.

Ми повідомляли раніше, як зростали тарифи у квітні на електроенергію, за рахунок яких Ринат Ахметов «відбив» усю суму, яку виділяв на боротьбу з коронавірусом.