Новини
Україна
Кримінальні новини

СБУ проводить обшуки в Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ (МП) у Борисполі

Наразі проводиться огляд території та приміщень і здійснюється перевірка осіб на предмет їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

СБУ проводить обшуки в Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ (МП) у Борисполі - зображення

Правоохоронці завітали до церкви московського патріархату в Борисполі. Служба безпеки України проводить обшуки в Свято-Покровського кафедрального собору. Про це в п'ятницю, 9 грудня, повідомила пресслужба СБУ.

Відомо, що наразі проводиться огляд території та приміщень і здійснюється перевірка осіб на предмет їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

Зазначається, що вказані заходи проводяться:

  • для унеможливлення використання афілійованих із центрами впливу в РФ релігійних громад в якості осередку "русского міра" та убезпечення населення від провокацій і терористичних актів;

  • перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо.

Також стало відомо, що СБУ зібрала беззаперечні докази вини керівника Почаївської духовної семінарії в антиукраїнській діяльності.

СБУ проводить обшуки в Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ (МП) у Борисполі - зображення

"Архієпископ поширював через соцмережі "дописи", якими принижував національну честь та гідність українців. Також своїми діями він сприяв розпалюванню релігійної ворожнечі та ненависті.

Щоб "розганяти" деструктивний контент, ректор установи використовував анонімний профіль у соцмережі Facebook, а для підготовки своїх "публікацій" користувався наративами російських пропагандистів", –

пресслужба Служба безпеки України

Також зазначається, що під час обшуків за місцем проживання фігуранта і в приміщеннях семінарії правоохоронці виявили літературу, яка повторювала "тези" кремля щодо внутрішньої ситуації в Україні.

Наразі архієпископу повідомлено про підозру в "порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками".

Нагадаємо, також нещодавно стало відомо, що священника УПЦ МП посадили на 12 років, відомо, що він “зливав” окупантам дані про ЗСУ. А наприкінці листопада СБУ повідомила про результати обшуків у Києво-Печерській Лаврі та інших будівлях УПЦ МП. Перед цим же стало відомо, що СБУ проводить обшуки в Києво-Печерській Лаврі. Тоді ж зазначалося, що ці "безпекові заходи" проводилися, зокрема, для недопущення використання Лаври як осередку "русского мира".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.