Новини
Новини світу

Рамштайн: про нову допомогу Україні (ВІДЕО)

Упродовж найближчих двох тижнів Україна отримає від партнерів допомогу.

Німеччина анонсувала новий пакет військової допомоги для України на 500 млн євро, проте без далекобійних ракет Taurus.

Про це повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус в коментарі для "Радіо Свобода" перед початком засідання, також про це повідомило німецьке видання Tagesschau.

За даними Tagesschau, під час пресконференції в межах засідання, Пісторіус анонсував пакет військової допомоги на 500 млн євро.

"Крім того, Німеччина підтримуватиме захист України від російсько-агресорської війни в короткостроковій перспективі подальшими постачанням боєприпасів. Заплановано 10 тис. артилерійських снарядів зі складів Бундесверу".

Зокрема, за даними видання, новий пакет допомоги включатиме:

  • 100 одиниць бронетехніки для піхоти;

  • 100 одиниць транспортної техніки.

У коментарі для "Радіо Свобода", Пісторіус, на питання журналістів щодо прогресу щодо надання Україні далекобійних ракет Taurus, зауважив, що про це "новин немає". Водночас він наголосив, що є прогрес у напрямку постачання боєприпасів.

"З одного боку, завдяки чеській ініціативі, але ми також зможемо оголосити ще один пакет тут сьогодні. Отже, справа просувається інколи маленькими, інколи більшими кроками, але головне – це постійне постачання боєприпасів".

Щодо фінансування США, то все залежить від Конгресу, через що важко давати прогнози, однак глава Пентагону переконаний, що конкретні кроки будуть зроблені незабаром.

Міністр оборони Фінляндії Антті Хакканен оголосила, що на зустрічі з начальником Генштабу Чехії Карелом Ржекою обговорила чеську ініціативу щодо закупівлі сотень тисяч боєприпасів для України. Країна виділить 30 мільйонів євро.

Також відомо, що президент Румунії схвалив транзит бойових катерів, які Фінляндія передала ЗСУ.

Бельгія планує надати великий пакет допомоги для України на додаткові 412 млн євро, що складатиметься з трьох частин.

Зокрема, у співпраці з Нідерландами передадуть три протимінні кораблі класу Alkmaar. Бельгія візьме базову підготовку особового складу у військово-морській академії, а також технічне обслуговування тральщиків, Нідерланди - навчання екіпажів.

Друга частина передбачатиме закупівлі броньованих машин швидкої допомоги за ініціативою країн Бенілюкса. Їх планують модернізувати. Також хочуть закупити розвідувальні дрони та передати близько 300 бронемашин Lynx Light Multirole Vehicle (LMV).

Данія планує надати пакет на 330 млн доларів, куди увійдуть самохідні артилерійські установки Caesar, самохідні 120-мм міномети та снаряди. Зокрема, гаубиці Caesar нададуть у співпраці з Францією, а 155-мм боєприпаси - спільно з Естонією та Чехією.

США минулого тижня виділили пакет на 300 млн доларів, куди увійшли зенітні ракети-перехоплювачі, ракети GMLRS до HIMARS, 155-мм снаряди, 105-мм боєприпаси та 84 протитанкові комплекси.

Читайте також: