Новини
Київщина
Чорнобиль
Пригоди

Радіаційні гриби, ягоди та екстрим: правопорушення у зоні відчуження ЧАЕС

02.09.2020 Руслан Семенець 0

У зоні відчуження ЧАЕС впродовж літніх місяців правоохоронці попередили незаконне переміщення за межі зони відчуження понад 320 кг радіаційних ягід та грибів.

Поліцейські Чорнобильської зони задокументували 23 спроби переміщення громадянами за територію зони радіоактивно забруднених 300 кг лісових ягід, 20 кг грибів та 80 кг металевого брухту. Все це було вилучено у якості речових доказів.

У серпні цього року  поліцейські виявили четверо збирачів лісових ягід та одного чоловіка з металобрухтом.

За кожним таким виявленим фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 267-1 "Порушення вимог режиму радіаційної безпеки" Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. 

Поліція столичної області зазначає, що у минулому році було виявлено та задокументувано 16 аналогічних фактів порушення радіаційної безпеки. Також виявили та притягнули до адміністративної відповідальності 216 порушників, які цього літа проникли в зону відчуження з метою екстремального туризму.

У 2019 році ця цифра була майже вдвічі менша: 129 сталкерів проникли до зони відчуження поза контрольно-пропускники пунктами.

За несанкціоноване проникнення у зону відчуження на порушників складено адміністративні протоколи за ст. 46-1 КУпАП "Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення" Кодексу України про адміністративні правопорушення.  Матеріали направлені до суду для прийняття рішень. 

Раніше "Погляд" писав, що у зоні радіаційного забруднення неподалік ЧАЕС знайшли наркопосіви, "плантацію" конопель у відселеному селі ліквідовано.