Новини світу
За кордоном
Економіка

Рада ЄС виділила Україні 1 млрд євро

Ця макрофінансова допомога має забезпечити необхідні ресурси для покриття нагальних потреб держави та роботу критичної інфраструктури.

Рада ЄС виділила Україні 1 млрд євро - зображення

Рада Євросоюзу затвердила рішення виділити Україні додаткову макрофінансову допомогу у розмірі €1 мільярда. Про це 12 липня повідомила пресслужба Ради ЄС.

"Рада сьогодні вирішила терміново надати Україні додаткову макрофінансову допомогу (МФД) на 1 мільярд євро. Разом із надзвичайною фінансовою допомогою у розмірі 1,2 мільярда євро, виплаченою на початку цього року, загальна макрофінансова підтримка з боку ЄС для України з початку війни зараз сягає 2,2 мільярда євро, і, як очікується, вона ще зросте в найближчі місяці", –

пресслужба Ради ЄС

Також зазначається, що ця макрофінансова допомога має забезпечити необхідні ресурси для покриття нагальних потреб і роботу критичної інфраструктури.

До слова, дані кошти будуть надані Україні як позика на пільгових умовах, сума може бути розділена на кілька траншів. Виплати почнуться після підписання меморандуму з українською стороною, що буде включати механізми прозорості та звітування про використання коштів. При цьому в ЄС також вирішили покрити за свій рахунок відсотки за позикою і Україна у майбутньому повинна буде повернути лише безпосередньо суму позики.

Нагадаємо, Єврокомісія запропонувала виділити Україні 1 млрд євро на початку липня.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.