Новини
Україна
Екологія
Всесвіт

Приватний космос в Україні: у Раді розробляють законопроєкт


Фото: United Launch Alliance

Наразі космічні запуски приватних компаній в Україні заборонені, що гальмує галузь. У Верховній Раді планують це змінити.

Таку новину повідомив заступник Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, - йдеться у повідомленні "Укрінформу".

В рамках круглого столу "Чи потрібен Україні приватний космос" державні регулятори, державні та приватні компанії обговорили можливість розвитку космічної галузі для недержавних установ. Дмитро Кисилевський зазначив, що відповідний законопроєкт у другому читання розглянуть на Комітеті вже цього тижня.

"Безумовно, космічна промисловість — це високотехнологічна промисловість, яка має хороший потенціал. Але при цьому ми маємо забезпечити умови для розвитку цієї галузі. Зараз ми бачимо, що доступ приватних компаній до цієї сфери, — як це відбувається в інших країнах, — може дати додатковий поштовх для цієї діяльності. Тому ми маємо створити хороші умови для цього", - говорить Кисилевський.

При цьому посадовець вважає, що космічну галузь потрібно регулювати на рівні держави, адже вона дотична до військового розвитку. Якщо приватні підприємства все ж долучаться до космічних запусків в Україні, вони мають отримувати спеціальні дозволи та ліцензії, які підтверджують, що їх місії не суперечать міжнародній позиції України.

Дмитро Кисилевський додав, що Україна - одна з 16 держав, яка має власні ракетні технології. Саме тому діяльність приватних підприємств повинна теж регулюватись державою.