Новини
Україна
Головні новини
Суспільство
Здоров'я

Проведено перемовини зі США щодо отримання Україною вакцини проти COVID-19


Очільник МОЗ Максим Степанов попросив США розглянути Україну як потенційного пріоритетного кандидата на отримання вакцини проти COVID-19 в «режимі тестування та використання у надзвичайних ситуаціях».

фото - freepik.com

На брифінгу 8 грудня міністр охорони здоров’я розповів про проведені перемовини телефоном з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, нагадавши, що Україна першочергово потребує вакцину в умовах російської агресії на Сході країни. Крістіна Квін запевнила, що проведе відповідні консультації з урядом США, щоб Україна змогла отримати вакцину проти COVID-19 у найкоротші терміни.

Також Степанов доповів, що МОЗ активно працює над якнайшвидшим отриманням Україною вакцини проти COVID-19. Зокрема, 4 грудня було підписано технічні документи з альянсом GAVI щодо глобальної ініціативи COVAX.

Нагадаємо, що COVAX – це механізм глобального доступу до вакцин COVID-19, що передбачає вакцинування передусім людей, які перебувають у групах ризику. В рамках ініціативи 92 країнам вакцина буде надана безоплатно або нижче ринкової ціни. Україна серед цих 92 країн.

Тож згідно із домовленостями Україна розраховує отримати майже 8 млн доз вакцини проти коронавірусу. Перші поставки очікуються наприкінці І або на початку ІІ кварталу 2021 року.

Також наразі ведуться перемовини з компаніями-виробниками вакцини, що завершили третю фінальну стадію її випробування, а саме AstraZeneca, Moderna та Novavax.

Додамо, що вакцину отримають перш за все пріоритетні групи населення: це групи ризику за професійною ознакою (медичні працівники, освітяни, працівники Нацполіції), а також групи ризику за віком та станом здоров’я.

фото - freepik.com

Добова статистика захворюваності на COVID-19 на 8 грудня

За добу одужали від коронавірусу 12 860 осіб, натомість захворіло – 10 811 громадян. Не змогли побороти ускладнення від коронавірусної хвороби і померли протягом останньої доби 195 пацієнтів. Здійснено 55 070 тестувань за добу: методом ПЛР – 30 718, методом ІФА – 24 352.

«Погляд» раніше писав, що вакцина проти COVID-19 від AstraZeneca ефективна на 90%.

Також ми інформували, що ціна вакцини проти COVID-19 від Johnson & Johnson буде до $10.

Дізнайтесь, скільки коштуватиме українцям вакцина від COVID-19.