Новини
Культура
Україна-суспільство

Президент призначив довічні стипендії 17 діячам культури: серед одержувачів - художник Марчук

27.12.2019 Кочкина Марина 0

Розмір стипендії становить 1,5 прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1 січня ця сума становитиме 2457 гривень. Згідно з указом президента, у списку є 86-річний Іван Марчук, видатний український художник, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка.

Надати стипендію українському художнику запропонувала громадська організація "Всеукраїнський демократичний форум" ще на початку 2018 року. Активісти зібрали усі документи та подали таку заяву. 

Іван Марчук – не лише лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Його відзначили як Почесного громадянина Києва й Тернополя. Про творчість українського митця говорить увесь світ. У 2007 році він потрапив до списку "100 геніїв сучасності" британської газети The Daily Telegraph.

Сьогодні у доробку Івана Марчука є близько 5 000 творів. Художник провів понад 150 персональних і близько 50 колективних виставок. Він є найдорожчим українським художником. Найдорожчу картину митця "Місячні квіти" купили за 7500 доларів.

Ще 85 осіб отримуватимуть стипендію протягом двох років. Дворічну стипендію отримають також інші лауреати премії України імені Тараса Шевченка:

  • відомий літературознавець Роман Горак;
  • народний артист Анатолій Кочерга;
  • заслужений майстер народної творчості Василь Сідак;
  • та кіно-режисер-документаліст Михайло Ткачук.

джерело