#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Україна-суспільство

Повідомлення про скасування ЗНО не відповідають дійсності

18.06.2020 Косянчук Інна 0

Міністерство освіти і науки спростувало повідомлення про відміну тестувань, необхідних для вступу до вишів.

Учора, 17 червня, у низці ЗМІ з’явилася інформація про те, що президент Володимир Зеленський запропонував у цьому році скасувати обов'язкове зовнішнє незалежне оцінювання, і вніс до Верховної ради відповідний законопроект. На фоні нинішнього очікування підтвердження дати ЗНО (воно має розпочатися 25 червня) таке повідомлення викликало додаткове напруження в середовищі випускників та їхніх батьків.

Однак МОН у своєму коментарі, опублікованому на Фейсбук-сторінці відомства спростувало такий факт, повідомивши, що новини про реєстрацію у Верховній Раді законопроєкту про скасування обов'язкового ЗНО не відповідають дійсності.

«Законопроєкт не скасовує обов‘язкового ЗНО. Він робить добровільним складання державної підсумкової атестації у формі ЗНО" – зазначила під час засідання Кабінету Міністрів т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

МОН звертає увагу на те, що 17 червня Президент подав до Верховної Ради законопроект №3669, який звільняє випускників шкіл у 2020 році від проходження державної підсумкової атестації.

«При цьому, за законопроектом, випускники цього року можуть добровільно скласти ДПА у формі ЗНО. ЗНО було і залишається обов'язковим для вступу до закладів вищої освіти.Скласти зовнішнє тестування можуть також і випускники інших років, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2020 році», йдеться у повідомленні.

Також Міністерство освіти і науки України нагадує, що воно готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації. «Скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний механізм прозорого вступу до вишу, а його відсутність створить значні корупційні ризики», зауважує МОН.

Погляд інформував, що Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, за яких умов можуть перенести ЗНО

Як повідомляв «Погляд», 16 червня міністр охорони здоров’я Максим Степанов поінформував, що остаточне рішення про дату ЗНО планують прийняти 19-20 червня.

Ми також інформували, що МОН виступило з офіційною позицією щодо неможливості скасування ЗНО-2020.

За повідомленням «Погляду», Міністерство фінансів розробило механізм повернення грошей, сплачених за пробне тестування, яке перевели в онлайн.