Новини
Культура
Київщина-суспільство

Пошуковий портал Другої світової: результати роботи за рік


В Україні вже рік функціонує портал, який дозволяє знаходити інформацію про загиблих і зниклих безвісти під час Другої світової війни радянських комбатантів з України.

Детальніше про пошуковий ресурс повідомив Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Чого вдалося встигнути за рік

Протягом року роботи порталу вдалося ввести 416 803 записи й викласти 506 638 документів по Київській, Житомирській, Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській та Закарпатській областях. Запущено пошук по цих документах.

Окрім того, з'явився розділ “Військові поховання”, де розміщено дані про загиблих, похованих на військових некрополях Києва та Франції, Росії, Норвегії. Вдалося віднайти родини деяких полеглих та повідомити їм про долю загублених предків. Історії пошуку можна переглянути в розділі “Людські історії”. Опубліковано 71 результат спільних досліджень науковців, родичів та пошуковців.

За 2020 рік 13 151 особа знайшла відомості про своїх рідних на новому порталі. Також музейною командою опрацьовано близько тисячі запитів про пошук зниклих безвісти. Робота триває.

Також ми писали про листи з минулого: у Княжичах розшукують адресатів.

Раніше «Погляд» повідомляв, шо на Переяславщині 30 громадян отримали листи із минулого.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.