Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Відбудова регіону

Пошкоджений шлюз у Демидові обіцяють відновити до серпня

На початку війни було пошкоджено дамбу на річці Ірпінь, через що було частково підтоплено близько 50 приватних садиб в селі.

Пошкоджений шлюз у Демидові обіцяють відновити до серпня - зображення

Пошкоджений шлюз дамби біля Демидова буде відновлено в найкоротші терміни з урахуванням заходів безпеки. Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

"Відразу після деокупації Київщини ми долучили ряд фахівців військової та цивільної сфер, щоб у найкоротший термін знайти проектне рішення для відновлення функціонування штучної споруди – шлюзу.

Паралельно проводилися роботи з відкачки води із садиб мешканців села. Рівень води в заплаві річки Ірпінь вдалося знизити. Також на цей час встановлюються додаткові помпи. Воду із заплави скидають у Київське водосховище через резервний шлюз. Балансоутримувач споруди проводить регулярні перевірки стану дамби. Вона знаходиться у функціональному стані", –

голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба

Нагадаємо, внаслідок бойових дій, протягом лютого-березня цього року, було пошкоджено дамбу на річці Ірпінь, через що було частково підтоплено близько 50 приватних садиб в селі Демидів біля села Козаровичі.

Зазначається, що ремонтні роботи з відновлення пошкодженого шлюзу розпочнуться найближчим часом. Під час роботи будуть враховані та реалізовані заходи щодо безпеки та належного технічного функціонування шлюзів. Відомо, що підготовчі роботи розпочнуться в період з 1 по 10 липня. Натомість орієнтовний термін закінчення робіт – 1 серпня поточного року.

Як повідомлялося раніше, руйнування Ірпінської дамби завдало колосальної шкоди довкіллю. Загалом російські війська вчинили 34 злочини проти довкілля на Київщині.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.