#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Україна
Київщина
Вишгород
Довкілля

Руйнування Ірпінської дамби завдало колосальної шкоди довкіллю

29.05.2022
Під Києвом назріває справжнє природне лихо після рашистів.

Руйнування Ірпінської дамби завдало колосальної шкоди довкіллю - зображення

Руйнування Ірпінської дамби завдало колосальної шкоди довкіллю. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

"Ще наприкінці лютого війною зруйновано дамбу, яка захищала від підтоплення населені пункти на березі Київського моря.

Це завдало колосальної шкоди довкіллю – понад 117,5 мільйонів кубометрів води Київського водосховища вийшло на захисний масив.

Частково наслідки лиха подолано. Але постраждали не тільки укріплення, а й домогосподарства в заплаві річки Ірпінь. Сума збитків по цьому напрямку – близько 27,4 мільйонів гривень", –

міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець

Руйнування Ірпінської дамби завдало колосальної шкоди довкіллю - зображення

За словами міністра, рашисти, не досягши поставлених цілей, залишили після себе справжнє природне лихо, але, що парадоксально, стихії подякували навіть ті українці, які від неї ж постраждали: краще потоп, ніж життя з росією.

Також про ситуацію, що склалася розповів голова КОДА Олексій Кулеба.

"Українські військові підірвали дамбу на в‘їзді у Демидів ще на початку повномасштабного вторгнення загарбників на українську землю. Це допомогло зупинити російську армію на шляху до Києва", –

голова КОДА Олексій Кулеба

За словами очільника області, підрив дамби призвів до виходу річки Ірпінь з берегів. Наразі близько 50 будинків в селі Демидів залишаються підтопленими.

Руйнування Ірпінської дамби завдало колосальної шкоди довкіллю - зображення
Руйнування Ірпінської дамби завдало колосальної шкоди довкіллю - 1 - зображення

Варто зазначити, що деокуповані міста Київщини потроху оживають. Нагадаємо, днями також стало відомо, що на Київщині розміновані всі автомагістралі, крім того в пристоличному регіоні відновлене електро- і газопостачання. До слова, на Київщині замість 60 запланованих днів, роботи з відновлення елктропостачання тривали 45 днів. Варто зазначити, що окупанти пошкодили 10 000 кілометрів електроліній.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.