Руйнування Ірпінської дамби завдало колосальної шкоди довкіллю
Руйнування Ірпінської дамби завдало колосальної шкоди довкіллю. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
"Ще наприкінці лютого війною зруйновано дамбу, яка захищала від підтоплення населені пункти на березі Київського моря.
Це завдало колосальної шкоди довкіллю – понад 117,5 мільйонів кубометрів води Київського водосховища вийшло на захисний масив.
Частково наслідки лиха подолано. Але постраждали не тільки укріплення, а й домогосподарства в заплаві річки Ірпінь. Сума збитків по цьому напрямку – близько 27,4 мільйонів гривень", –
міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець
За словами міністра, рашисти, не досягши поставлених цілей, залишили після себе справжнє природне лихо, але, що парадоксально, стихії подякували навіть ті українці, які від неї ж постраждали: краще потоп, ніж життя з росією.
Також про ситуацію, що склалася розповів голова КОДА Олексій Кулеба.
"Українські військові підірвали дамбу на в‘їзді у Демидів ще на початку повномасштабного вторгнення загарбників на українську землю. Це допомогло зупинити російську армію на шляху до Києва", –
голова КОДА Олексій Кулеба
За словами очільника області, підрив дамби призвів до виходу річки Ірпінь з берегів. Наразі близько 50 будинків в селі Демидів залишаються підтопленими.
Варто зазначити, що деокуповані міста Київщини потроху оживають. Нагадаємо, днями також стало відомо, що на Київщині розміновані всі автомагістралі, крім того в пристоличному регіоні відновлене електро- і газопостачання. До слова, на Київщині замість 60 запланованих днів, роботи з відновлення елктропостачання тривали 45 днів. Варто зазначити, що окупанти пошкодили 10 000 кілометрів електроліній.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.