Головні новини
Суспільство
Відбудова регіону

Понад 57 тисяч українців змогли повернутися у власні домівки завдяки державній програмі єВідновлення

Програма запрацювала у травні 2023 року з послуги отримання грошової допомоги на ремонт до 200 тис. грн.

Понад 57 тисяч українців змогли повернутися у власні домівки завдяки державній програмі єВідновлення - зображення
Фотографія Єлизавети Серватинської

Понад 57 тис українців отримали кошти на відновлення зруйнованого в результаті війни або на купівлю нового житла з травня 2023 року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Програма запрацювала у травні 2023 року з послуги отримання грошової допомоги на ремонт до 200 тис. грн. Сьогодні також можна одержати кошти на відновлення житла до 500 тис. грн або сертифікат на купівлю нового, якщо неможливо відбудуватися.

Завдяки єВідновленню:

  • 54,5 тис. громадян отримали виплати для відбудови пошкодженого житла на загальну суму понад 5,8 млрд грн;

  • 2,8 тис. українців придбали нові домівки за житлові сертифікати, які отримали як компенсацію за знищене житло.

Найбільше заяв про отримання допомоги надійшло з Харківської, Київської, Донецької, Миколаївської, Херсонської та Чернігівської областей.

Нагадаємо, відтепер у Дії можна подати заяву у Міжнародний реєстр збитків, якщо ваше майно постраждало від російської агресії і є наявний акт про обстеження від місцевої влади про зруйноване або пошкоджене житло.

Також, під час конференції "Відновлення справедливості для України" у Гаазі оголосили про офіційний запуск Міжнародного реєстру збитків, заподіяних українцям війною, яку розв'язала Росія. Подати заяву на відшкодування можна через "Дію". За першу годину функціонування Реєстру збитків від агресії РФ заявки на компенсацію подали 18 українців.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.