Новини
Україна

Міжнародний реєстр збитків запрацював: як подати заяву на відшкодування через "Дію" (ВІДЕО)

Потреби на відбудову України, станом на лютий 2024 року, складають близько 486 мільярдів доларів. Це результати третьої оцінки збитків і потреб, яку український уряд провів спільно зі Світовим банком.

Під час конференції "Відновлення справедливості для України" у Гаазі оголосили про офіційний запуск Міжнародного реєстру збитків, заподіяних українцям війною, яку розв'язала Росія. Подати заяву на відшкодування можна через "Дію". За першу годину функціонування Реєстру збитків від агресії РФ заявки на компенсацію подали 18 українців.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Запускаємо новий важливий сервіс. Дані з міжнародного Реєстру будуть основою для майбутніх репарацій. "Дія" стає важливою частиною передавання й відображення масштабів збитків від російської агресії".

За словами міністра, щоб скористатися сервісом слід оновити "Дію".

"На першому етапі подавайте через застосунок заяви про знищену або пошкоджену нерухомість: приватний будинок, квартиру, дачний чи садовий будинок або інше житлове приміщення. Для подання заяви треба бути власником майна та мати Акт про обстеження від місцевої влади, це важливо".

Далі, за його словами, буде можливість подавати заяви в реєстр про вимушене переміщення, шкоду життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство. Потім скарги зможе подавати бізнес і держава.

"Росія має заплатити за збитки, а для цього Мінʼюст разом з USAID і проєктом TAPAS працює над досить складним і тривалим процесом репарацій. Дія робить подання заяв до реєстру простим, доступним і безпечним".

Як повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба, за першу годину функціонування Реєстру збитків від агресії РФ заявки на компенсацію подали 18 українців.

Заступниця міністра юстиції Ірина Мудра повідомила, що секретаріат реєстру буде збирати заяви, обробляти їх, систематизувати, групувати й заносити у відповідні секції. У квітні працюватиме перша категорія реєстру, яка стосуватиметься збитків і шкоди, заподіяних фізичним особам, котрі втратили житло. Для потерпілих розроблять інструкцію, як подавати заяву.

Очікується, що загалом у реєстр надійде до 10 мільйонів запитів, зокрема щодо житлових претензій − від 300 до 600 тисяч позовів.

Глава української дипломатії Дмитро Кулеба сьогодні, 2 квітня, прибув до Гааги (Нідерланди) для участі у конференції "Відновлення справедливості для України". У Заході візьмуть участь 57 держав.

Нагадаємо, у застосунку "Дія" додалась можливість зареєструватися на НМТ-2024. "Дія" допоможе абітурієнтами автоматично заповнити паспортні дані під час створення персональних кабінетів для участі в національному мультипредметному тесті. Для цього учасник/учасниця повинен мати в Дії ID-картку або закордонний паспорт.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.