#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Культура
Традиції та прикмети

Поливаний понеділок: традиції свята

29.04.2019 Катерина Бенке 0

Фото: Шляхта не працює

В перший понеділок після Великодня українці традиційно відзначають так званий "поливаний понеділок".

За традицією, в цей день хлопці ходять до дівчат і обливають їх холодною водою, таким чином очищають. За це дівчата дарують парубкам писанки.

Цікаво, що для панянки було ганьбою, якщо її не облили водою. Навпаки, якщо парубок приходив до оселі дівчини, щоб намочити її, це означало, що пора готувати посаг на весілля.

На Сколівщині цей звичай був трішки інакшим: там дівчата могли відкупитись від обливанням писанками. Гуцулки розмальовані яйця ховали за пазуху і боролися з парубками, які намагались "дарунок" відібрати. Лише коли хлопець відбирав писанку, дівчата йшли обливатись. На Поділлі дівчат нерідко поливали парфумами, а не водою.

Звичай зберігся і у інших православних країнах. Зокрема, у Сербії омивають водою будинки, щоб вигнати нечисту силу. Боснійці традиційно в перший понеділок після Великодня йдуть купатися у джерелах.

За матеріалами Вікіпедії.