Новини
Вибори
Політика

Поліція відкрила 21 «передвиборче» кримінальне провадження

10.09.2020 Косянчук Інна 0

Після офіційного старту кампанії правоохоронці зафіксували вже 64 повідомлення про порушення виборчого законодавства.

Передвиборчі перегони офіційно стартували лише 5 вересня, а вже «посипались» порушення виборчого законодавства. Так, Національна поліція учора, 9 вересня, поінформувала, що правоохоронці прийняли 64 повідомлення про це,  повідомляється на офіційному сайті Нацполіції за результатами наради голови Нацполіції Ігоря Клименка та голови ВГО «Громадянська мережа  ОПОРА» Ольги Айвазовської.  

Голова Національної поліції Ігор Клименко повідомив, що,  починаючи з 5 вересня – старту кампанії – Ситуаційний центр Нацполіції посилено збирає та аналізує всю інформацію про можливі порушення під час виборчого процесу. 

Посадовець зауважив, що поліцейські оперативно реагуватимуть на всі порушення виборчого законодавства, і наголосив: «Уже зафіксовано 64 повідомлення, пов’язані з виборами. Розпочато чотири кримінальні провадження, складено один адмінпротокол. Поліція пильно стежитиме, щоб суб’єкти виборчого процесу чітко дотримувалися порядку проведення агітації. Як показала практика попередніх виборів, саме незаконна агітація складає практично три чверті усіх зафіксованих адміністративних порушень».

Втім, порушення виборчого законодавства фіксували ще й до початку кампанії. За словами заступника голови Нацполіції Максима Цуцкірідзе, ще до 5 вересня слідчими було внесено до ЄРДР відомості про 17 кримінальних правопорушень. З них 6 – безпосередньо пов’язаних з порушенням виборчого законодавства, 11 – опосередковано пов’язаних з порушенням виборчого законодавства.

Отже, разом з відкритими після офіційного старту кампанії, загалом  зареєстровано уже 21 кримінальне провадження.

Голова ГМ ОПОРА Ольга Айвазовська підкреслила: «Ситуативна готовність насправді є важливою для належного оперативного реагування. Переконана, що Національна поліція зацікавлена в максимально чесних та вільних виборах. І якщо поліція діятиме так, як торік, то довіра до поліції як інституту зростатиме».

Також Айвазовська зазначила, що у день голосування кожний поліцейський повинен досконало знати, як діяти в різних ситуаціях, що можуть виникнути на дільницях, тож усі поліцейські мають бути додатково забезпечені відповідними інструкціями.

Як повідомляв «Погляд», Оксана Нечитайло проводить незаконну агітацію виборців в Ірпені.