Новини
Культура
Київщина-суспільство
Київ

«Погляд у минуле»: у Києві відкриють інсталяцію про Голокост


Столичний меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» представить новий арт-об’єкт

Інсталяцію «Погляд у минуле» відкриють у вівторок, 22 грудня, на проспекті Перемоги біля Міністерства освіти і науки України, повідомляється на сайті babynyar.

Про арт-об’єкт

Інсталяцію складають два кам’яних валуни природної обробки, між каменів лежить дерево. В кам’яні стели вмонтовані монокуляри з фотографіями німецького військового фотографа-пропагандиста Йоганнеса Геле, зробленими ним наприкінці вересня-початку жовтня 1941 року в окупованому Києві. На проспекті Перемоги сфотографовані тіла двох чоловіків, повз які йде натовп. Дослідники Меморіального центру точно визначили місця, де були зроблені ці знімки. Саме на тих місцях, де стояв фотограф у момент зйомки, були встановлені кам’яні валуни з фотографіями.

Дерево, яке входить до інсталяції, пройшло термічну обробку, що робить деревину стійкою до впливу навколишнього середовища та вогнестійкою. До цього в Україні не використовували технологію термообробки в печах для дерев такого великого розміру. Валуни доставили з Лезниківського кар’єру. Після видобутку вони не піддавалися ніякій додатковій обробці. Це символізує намір не трактувати події минулого, але дати можливість глядачеві побачити їх такими, якими вони були.

Раніше «Погляд» повідомляв про те, що Нідерланди вперше вибачилися за роль країни в Голокості.

Читайте також про день, коли Україна згадує жертв розстрілів у Бабиному Яру.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.