Новини
Довкілля
За кордоном

Початок масового вимирання на Землі: вчені попереджають про «системний крах» екосистеми

06.02.2020 Бобрик Юлія 0

Понад 200 провідних вчених світу попереджають про можливість наближення «глобального системного колапсу», який можуть спричинити екологічні кризи.

Зміна клімату, екстремальні погодні явища від ураганів до теплових хвиль, можуть призвести до занепаду екосистем, що підтримують життя всього живого на планеті, продовольчої безпеки та зменшення запасів прісної води, пишуть у phys.org. За даними вчених, опитаних Future Earth, міжнародною дослідницькою організацією, у поєднані всі ці фактори «мають потенціал впливати та посилювати один одного, що призведе до краху глобального системного колапсу».

Вчених особливо хвилює той факт, що підвищення температури може перетворити кліматичну систему планети на «суцільну спіраль глобального потепління».

«Ми закликаємо світових науковців, бізнес-лідерів та політиків звернути увагу на ці глобальні ризики та прикласти зусилля для їх подолання», – йдеться в повідомлені провідних вчених.

Вчені сходяться на думці, що для Землі – це початок масового вимирання. І якщо щось не змінити в майбутньому людство зіткнеться з руйнівними наслідками численних кліматичних небезпек. Проте, якщо людство впорається із завданням та зменшить глобальне потепління принаймні на два градуси за Цельсієм, у нього буде шанс впоратися принаймні з однією з основних кліматичних небезпек в середньому до 2100 року.