Новини
Україна
Культура

Пішов з життя український мовознавець Іван Ющук


На 88-у році життя помер видатний український мовознавець, дослідник Голодомору українців, автор численних підручників з української мови професор Іван Пилипович Ющук.

фото День

На його підручниках виховувалось не одне покоління українців. В останній період науковець викладав українську мову у Київському міжнародному університеті. Про смерть Івана Ящука на своїй сторінці у Facebook повідомив Михайло Кублій.

«Сьогодні зранку не стало нашого діда. Прожив 88 років, більшу частину життя присвятив наполегливій боротьбі за українську мову і українську Державу»

Творча діяльність

Іван Пилипович Ющук – знаний викладач, на підручниках і лекціях якого виховувалось не одне покоління філологів і журналістів, розповідає Главком. Він є знавцем слов’янських мов, перекладав книжки з сербської, хорватської, македонської, словенської, чеської мов. Також він написав понад 30 підручників з української мови, в тому числі для іноземців, повідомляє Вікіпедія. Професор (1992), завідувач кафедри слов'янської філології і загального мовознавства Київського міжнародного університету, Заслужений діяч науки і техніки України (з 1993), відмінник освіти України, член Національної спілки письменників України, член Центрального правління та Головної ради Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, лауреат Всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка, Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка (2014) та премії імені Дмитра Нитченка (2016).

Раніше «Погляд» повідомляв про те, що 22 роки тому загинув В’ячеслав Чорновіл. Також ми писали про  91-й день народження святкує геніальна Ліна Костенко.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.