Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Підняття зарплат медикам не буде? Уряд не підтримав бюджетний запит МОЗ

30.11.2020 Надiя Проценко 0

Усім відомо, що середня заробітна плата українських медичних працівників завжди була вкрай низькою. Багато хто покинув Україну, шукаючи гідної оцінки своєї праці за межами батьківщини. Ті, хто залишився і рятують кожного з нас, ледь виживають на ті копійки, які отримують щомісяця від держави.   

фото - freepik.com

Щоб змінити ситуацію і збільшити заробітну плату українським медикам, Міністерство охорони здоров’я ще у серпні запропонувало свій варіант бюджету на 2021 рік. Про це розповів очільник МОЗ Максим Степанов на брифінгу 30 листопада.

«Ми розрахували кожну гривню, яку необхідно витратити на надання медичної допомоги. Цей розрахунок робиться дуже просто: є відповідна хвороба, для лікування якої потрібні певні лікарські засоби, медичні вироби, робота медичних працівників (лікарів, медсестер, санітарів тощо). Так складається відповідна сума з урахуванням статистичних даних про кількість випадків тих чи інших хвороб на рік».

Максим Степанов

Зокрема, за розрахунками МОЗ, заробітна плата лікарів після інтернатури повинна становити 22-23 тис. грн, середнього медичного персоналу – 17-18 тис. грн, молодшого медперсоналу – не менше 12 тис. грн.

За його словами, залежно від того, яка сума видатків буде закладена в бюджеті на наступний рік, таким буде й фінансування медицини. Отже, від суми видатків, яка закладена на систему охорони здоров’я, напряму залежить заробітна плата наших медичних працівників.

«Але в редакції бюджету, який Кабмін відправив на голосування у Верховну Раду, кошти на таке підвищення заробітної плати не передбачені. Саме тому я за цей бюджет, як міністр охорони здоров’я, не голосував. Я не можу собі дозволити підтримати такі цифри на наступний рік».

Максим Степанов

Для прикладу Максим Степанов розповів про лікарку Жанну Васківську, яка працює в реанімації неврологічного відділення в Житомирській обласній лікарні, куди він навідався 29 листопада без попередження для перевірки. Вже 15 років вона працює в цьому відділенні, рятуючи хворих на гострий мозковий інсульт. За свою важку роботу її місячна заробітна плата без введених у вересні доплат складає 5800-6000 грн. В Україні таких лікарів, які рятують людей і не можуть собі дозволити ходити на мітинги і кричати про низькі зарплати, – тисячі. У Європі за таку працю лікарям платять у 30 разів більше, тобто не 6 тис. грн, а 6 тис. євро.

Очільник МОЗ з медиками Житомира. Фото - МОЗ

У МОЗ наголошують: якщо не змінити ситуацію з фінансуванням галузі, Україну очікує подальший відтік кадрів.

«Погляд» також писав, що «пандемію» названо словом року.

Дізнайтесь, чому 30 листопада нових хворих на COVID-19 в Україні стало менше.