Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Перший пішов: Черкащина отримала вакцину від коронавірусу та зробила перше щеплення


24 лютого о 7 ранку вакцину CoviShield, розроблену Oxford/AstraZeneca, почали розвозити по регіонам України, щоб розпочати цього ж дня масове щеплення. Першою отримала вакцину Черкаська область.

фото - Олександр Скічко

У пресслужбі Черкаської облдержадміністрації повідомили, що вакцину вже відвантажили. Очільник ОДА Олександр Скічко о 13:00 розпочав брифінг, після якого в області почнуть робити щеплення.

На своїй сторінці у Facebook Олександр Скічко написав, що Черкащина отримала 16 200 доз препарату CoviShield, який схвалений ВООЗ та  використовується у Великій Британії, Європейському Союзі та Індії. Цієї кількості доз вистачить на 8 100 медиків Черкащини.

«Отже, вакцинація на Черкащині та в Україні в цілому стартувала. До І етапу ми готові на всі 100% – за цей час понад 7 тис. мешканців нашої області отримають захист від ковіду».

Перше щеплення від COVID-19

24 лютого в Україні перше щеплення від коронавірусу отримав лікар-реаніматолог Черкаської обласної лікарні Євген Горенко. Далі щеплення зробили старшій сестрі реанімаційного відділення Нонні Хачатрян, повідомляється у Telegram-каналі "Коронавірус у регіонах".

Перед вакцинуванням обом виміряли температуру та провели інструктаж. Після - нагляд лікаря протягом 30 хвилин, щоб убезпечитися від можливої реакції.

Нагадаємо, 23 лютого вакцина CoviShiel від Oxford/AstraZeneca прибула в Україну. На першому етапі мобільні бригади вакцинуватимуть медиків, які борються з пандемією. Усього передбачається 5 етапів вакцинації, які викладені в «дорожній карті вакцинації».

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.