Новини
Суспільство
Україна-суспільство
Економіка

Пенсії для українців зростуть: хто і коли отримає підвищення (ВІДЕО)

Український прем'єр обіцяє індексацію виплат для пенсіонерів у березні на 20 відсотків. Це торкнеться 10 мільйонів українців.

У 2023 році пенсії для українців будуть підвищені. Вже цього березня уряд проведе індексацію на 20%.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

«У 2023 році пенсії для українців знову будуть підвищені. Вже у березні уряд проведе індексацію пенсій на 20%. Під індексацію підпадатимуть усі категорії, визначені законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». За дорученням президента України ми проводимо індексацію пенсій, незважаючи на те, що законом про державний бюджет на 2023 рік така індексація не є обов'язковою».

Крім того, уряд вирішив зберегти всі доплати до пенсії за віком.

«Пенсіонери віком від 80 років продовжать отримувати щомісячну доплату в 500 грн. Для пенсіонерів 75-80 років – доплата до 400 грн. на місяць, а для пенсіонерів 70-75 років така доплата становить до 300 грн».

За словами Шмигаля, загалом видатки на пенсії становитимуть понад 700 млрд гривень.

Нагадаємо, з початку 2023 року оновили правила для пільг на комуналку. Зокрема, пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаватимуть винятково у грошовій готівковій формі.

Також, змінюється порядок виплат для військових. Це стосується нарахуваннь додаткових виплат бійцям сил оборони у 30 тисяч гривень.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.