Новини
Суспільство
Україна-суспільство
Економіка

В Україні оновили правила для пільг на комуналку: як виплачуватимуться кошти?

Відповіді на запитання про нову систему виплати пільг на комуналку.

В Україні оновили правила для пільг на комуналку: як виплачуватимуться кошти? - зображення

З 1 січня 2023 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаватимуть винятково у грошовій готівковій формі. Про це повідомив Пенсійний фонд України (ПФУ).

"Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі“ (у редакції постанови КМУ від 16.09.2022 № 1041) з 1 січня 2023 року пільги на житлово-комунальні послуги надаються виключно у грошовій готівковій формі органами Пенсійного фонду України", –

Пенсійний фонд України

Також уточняється, що пільговикам, які до грудня 2022 року вже отримували відповідні пільги у готівковій формі, а також тим, які звернулися за наданням виплати починаючи з грудня 2022 року, Пенсійний фонд України перерахує кошти на їх рахунки, відкриті в уповноважених банках або для виплати через відділення АТ "Укрпошта". Це залежить від способу виплати, обраного одержувачем пільги.

Натомість пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі, виплата здійснюватиметься шляхом перерахування коштів на їх пенсійні рахунки в уповноважених банках або через відділення АТ "Укрпошта", де людина одержує пенсію.

А от громадянам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі і не є пенсіонерами, кошти на виплату пільг перераховуються на їх поточні рахунки, відкриті Пенсійним фондом України в АТ "Ощадбанк".

Якщо пільговик бажає отримувати кошти на виплату пільг на рахунок в іншому банку чи через відділення "Укрпошти", він має звернутися із заявою до територіального органу ПФУ. Є кілька способів:

  • особисто у сервісному центрі головного управління ПФУ;

  • поштою;

  • через особистий кабінет на порталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Нагадаємо, в Києві встановили нові тарифи на паркування.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.