#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Технології

Паперові щоденники та журнали у школах замінюють на цифрові

06.10.2020 6 Косянчук Інна 0

Учора, 5 жовтня, Міністерство освіти і науки України запустило пілотний проєкт щодо безкоштовного програмного забезпечення для створення та ведення низки шкільних електронних документів.

Фото з сайту sts.sumy.ua

У випробуванні нових е-додатків візьмуть участь щонайменше по два-три заклади освіти з кожної області.

Про це повідомляє МОН, зазначаючи, що тестування розпочалося  5 жовтня і триватиме до 16 жовтня, а поради та зауваження, які нададуть вчителі та адміністрації шкіл, під час подальшого налаштування системи будуть оперативно опрацьовані та враховані.

І вже незабаром – орієнтовно у листопаді цього року – державні  електронні журнали та електронні щоденники на безоплатній основі стануть доступними всім українським школам.

Заступник міністра освіти і науки Артур Селецький зауважив: «Сьогодні на ринку освітніх послуг е-журнали та е-щоденники – це не новинка. Є достатньо комерційних пропозицій щодо комплексних цифрових рішень для шкіл, які містять ці сервіси. Але не всі школи можуть собі дозволити їх фінансово. Тому ми пропонуємо базову безкоштовну версію електронних журналів та щоденників, а школи вже зможуть обирати».

МОН звертає увагу, що школи, які перейдуть на ведення е-журналів, найближчим часом зможуть відмовитись від їх дублювання в паперовому форматі. Для цього МОН готує відповідні зміни до низки нормативно-правових документів.

Селецький пояснює, що це дозволить прибрати зайве навантаження на вчителів.

«А в майбутньому, завдяки широкому застосуванню електронних журналів, коли учень змінюватиме школу, вся інформація про його успішність, здобутки тощо буде прямувати за ним до нового навчального закладу. А для нас буде відкрита ще й можливість переспрямовувати за таким учнем державні кошти на його навчання», – каже заступник міністра.

Про переваги та зручність

Також у МОН переконані, що переваги електронних застосунків зможуть відчути й батьки, які у е-щоденниках онлайн бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі вчителів тощо.

У разі переведення учнів на дистанційне навчання через е-щоденники  учні зможуть отримувати завдання та стежити за шільними новинами.

Нове програмне забезпечення розроблене на базі державної модульної системи АІКОМ (раніше ДІСО), яка відома багатьом освітянам як інструмент зі збору освітньої статистики. У МОН запевняють, що система має доволі зручний та зрозумілий для освітян інтерфейс.

Раніше «Погляд» розповідав, як стати наставником для дитини з інтернату.