Україна-суспільство
За кордоном

ООН: в Європі перебуває понад 4,8 млн українських біженців

10.06.2022
Експерти вважають, що війна в Україні призвела до найбільшої кризи переміщення людей у світі. Мільйони українців перебралися до сусідніх країн, і багато хто був переміщений усередині країни.

ООН: в Європі перебуває понад 4,8 млн українських біженців - зображення
Фото: ЮНІСЕФ/В.Москалюк

Після вторгнення Росії в Україну 24 лютого понад 7,3 млн українців були змушені покинути свою країну і шукати притулку за кордоном. Приблизно 2,3 млн з них повернулися на батьківщину, але виявилося, що багато хто з них більше не має ні вдома, ні роботи. Такі оновлені дані опубліковано на порталі Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ).

Згідно з оновленими даними, отриманими від національної влади та зібраними УВКБ, по всій Європі наразі офіційно зареєстровано не менше 4,8 млн біженців з України. Ці люди знайшли для себе прихисток у 44 європейських країнах. Також зазначається, що з 4,8 млн українських біженців, зареєстрованих у Європі, 3,2 млн звернулися за тимчасовим захистом.

За словами помічника Верховного комісара УВКБ ООН Рауфа Мазу, держави, які приймають біженців, виявляють небачену солідарність. Зокрема, держави-члени Європейського союзу вжили безпрецедентні заходи – вони вперше так швидко ввели в дію Директиву про тимчасовий захист, забезпечивши біженцям з України доступ до соціального захисту та різноманітних послуг. У такому ж ключі діють інші європейські держави.

До слова, в УВКБ ООН також заявили, що війна в Україні призвела до найбільшої кризи переміщення людей у світі.

Нагадаємо, росія незаконно вивезла з України вже понад 238 тис. дітей.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.