#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
Земля
Світ-суспільство

Офіційно «мертвий»: через зміну клімату ще один льодовик зник з лиця Землі

15.08.2019 Бобрик Юлія 0

NASA наочно показала, як впливає глобальні зміни клімату на Землю, опублікувавши світлину льодовика в Ісландії, який офіційно оголошено «мартвим». За 30 років він повністю зник з лиця планети, повідомляє Mirror.

Спочатку його площа становила близько 38 квадратних кілометрів. Проте в 1978 році вона скоротилася до трьох квадратних кілометрів. Це означає, що льодовик танув протягом усього минулого століття, що дає привід припустити, що початок процесу глобальної зміни клімату почався набагато раніше, аніж прийнято вважати.

На жаль, танення льодовиків вже стало сумною «нормою». Для прикладу, кілька років тому через глобальне потепління в аргентинській Патагонії майже повністю розтанув льодовик Viedma. Більше того, вчені прийшли до висновку, що вразі, якщо глобальне потепління продовжиться, інші льодовики Аргентини (13 великих і 190 малих) можуть повністю зникнути в найближчі десятиліття.

Нагадаємо, нещодавно стало відомом, що один з найбільших льодовиків, розташованих в Антарктиді, почав танути швидше, ніж будь-коли і щороку він втрачає близько 800 метрів льоду. Натомість за один тільки липень цього року Гренландія втратила 160 мільярдів тонн льоду, що в свою чергу призвело до танення арктичних льодів.