Новини
Суспільство
За кордоном

ОДКБ вводять війська в Казахстан

У Казахстан направили "колективні миротворчі сили ОДКБ".

ОДКБ вводять війська в Казахстан - зображення
Фото: оdkb-csto.org

Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ), яка має неофіційну назву "російського НАТО", направила військову допомогу до Казахстану за запитом чинної казахської влади.

Головним завданням колективних миротворчих сил ОДКБ стане охорона державних та військових об'єктів, сприяння силам правопорядку. До складу миротворчого контингенту увійшли підрозділи з Росії, Білорусі, Вірменії, Таджикистану та Киргизії.

Наразі не повідомляється про кількість та склад військових сил "миротворців".

Раніше президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підтримав пропозицію ввести війська Організації Договору про колективну безпеку в країну. Він вже провів екстрену телефонну розмову з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Той своєю чергою обговорив ситуацію в Казахстані з президентом РФ Володимиром Путіним.

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані розпочалися акції протесту в містах Жанаозен та Актау Мангістауської області, де мешканці виступили проти високих цін на паливо. Через два дні заворушення спалахнули також в Алмати та інших містах країни.

Вранці 5 січня президент країни Касим-Жомарт Токаєв відправив уряд у відставку. Зокрема, Нурсултана Назарбаєва усунули з посади голови Ради безпеки Казахстану. До слова, Євросоюз закликали сторони конфлікту утримуватися від ескалації насильств.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.