За кордоном
Політика

На тлі протестів: експрезидент Казахстану Назарбаєв подав у відставку

Нурсултан Назарбаєв, який до цього майже 30 років очолював країну, залишив пост глави Ради безпеки Казахстану через масові протести.

На тлі протестів: експрезидент Казахстану Назарбаєв подав у відставку - зображення

Як повідомила ЛІГА.net, місце Назарбаєва у Радбезі  посяде сам чинний президент Казахстану Каси-Жомарт Токаєв.

Про це заявив сам Токаєв, водночас у його зверненні не було сказано, чи збереже Назарбаєв членство в Конституційній раді Казахстану.

Чинний глава країни пообіцяв діяти максимально жорстко щодо протестувальників, які вступатимуть у сутички з поліцією. Він запевнив, що перебуває у столиці Нур-Султані та не збирається її покидати. Він зазначив, що серед правоохоронців вже "є вбиті та поранені", а вжиті владою заходи були недостатні.

Нагадаємо, у Казахстані відбуваються масові протести, в країні ввели надзвичайний стан. У місті Алмати протестувальники забирають зброю у силовиків та стріляють у військовослужбовців.

Згодом стало відомо, що у казахському місті Актау протестувальники зупиняють вантажівки з військовими та витягують їх з автомобілів.

На території всього Казахстану відключено дротовий інтернет та телефонний зв'язок, також було скасовано відправлення пасажирських потягів.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.