За кордоном
Політика

"Газові" протести у Казахстані: з’явилася реакція Євросоюзу

Там закликали сторони конфлікту утримуватися від ескалації насильств.

Фото: pixabay

Зазначається, що з огляду на протести в Казахстані, пов'язані, перш за все, з нещодавнім подвоєнням цін на скраплений газ, Європейський союз уважно стежить за розвитком подій. Про це стало відомо з публікації  Європейської служби зовнішніх зв'язків.

"Ми закликаємо всіх, кого це стосується, діяти відповідально та стримано та утримуватися від дій, які можуть призвести до подальшої ескалації насильства", – йдеться у заяві.

В ЄС звернулися до обох сторін та зауважили, що очікують від демонстрантів, що протест буде ненасильницьким, а влада поважатиме фундаментальне право на мирний протест та продемонструє співмірність у застосуванні сили при захисті своїх законних інтересів безпеки, а також дотримається міжнародних зобов'язань.

Нагадаємо, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у своєму зверненні заявив, що усунув Нурсултана Назарбаєва з посади голови Ради безпеки Казахстану. При цьому Радбез очолить він сам.

Також повідомлялося, що на території всього Казахстану відключено дротовий інтернет та телефонний зв'язок, також було скасовано відправлення пасажирських потягів.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.