Одесити під великий простір викупили стару будівлю паровозного депо
Йдеться про руїни корпусу історичного цеху «Краян». Саме його фасад є найбільш впізнаваною будівлею колишнього заводу. Спільно викупити історичну будівлю 1883 року створення запропонував відомий одеський ресторатор Алекс Купер на своїй сторінці в Facebook.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/krayan.locomotive-department_72-2x-2000x1500.jpg)
«Хлопці, давайте скинемося і викупимо. І потім продамо осудній людині, яка зробить там крутий простір.
Готовий 10 відсотків від суми дати! », - написав одеський реставратор Алекс Купер
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/Screenshot_13.png)
Потрібну суму 195 тисяч доларів одесити зібрали за три години. Для реставрації будівлі вже створили передпроєктну документацію. Згідно проєкту цех перетворять в адміністративний чотириповерховий будинок з підвалом і мансардою.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/krayanlocomotive-department_40-1-860x530-17320-1.jpg)
Колись завод «Краян» був одним з найбільших одеських підприємств. На початку 2000-х його занедбали, а з 2016 року там функціонує Центр надання адміністративних послуг.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/krayan-6.jpg)