Новини Київської області
Обухів
Чемпіонат

Обухівська команда з жиму лежачи завоювала друге командне місце на ХІІ Чемпіонаті України з пауерліфтингу

23 листопада вже вп’яте в Обухові відбувся ХІІ-й Чемпіонат України з пауерліфтингу, а 24 листопада – ХІ-й Кубок України з жиму штанги лежачи. Обидва змагання проходили за версією Української Бездопінгової Федерації Пауерліфтингу (УБФП).

Пауерліфтинг найточніше з інших видів спорту визначає абсолютну силу людини у трьох базових вправах – присіданні із штангою, жимі штанги лежачи та станової тяги штанги з підлоги. У змаганнях із «залізної гри» взяли участь більше 100 учасників з десятків регіонів України.

Захоплюючою була боротьба за першість у пауерліфтингу в категорії 75 кг між обухівцями Дмитром Капітоненком і Дмитром Бєлих та атлетом з Богуслава Олександром Клименком. Після виконання 1-ї вправи - присідання  - Дмитро Капітоненко та Олександр Клименко мали однаковий результат, а Дмитро Бєлих відстав на 10 кг.

Пізніше Дмитро Капітоненко впевнено підняв у 3-му заключному підході 215 кг (новий рекорд України серед юнаків 18-19 років), випередивши врешті Олександра Клименка на 15 кг, а Дмитра Бєлих на 17,5 кг, та встановивши рекорд України у сумі триборства серед юнаків.

Дмитро Капітоненко, переможець і рекордсмен з пауерліфтингу в категорії 75 кг

До «бронзи» на цих змаганнях, Дмитро Бєлих у відкритій категорії додав «золото» серед ветеранів та у спецкатегорії «Military» (військові, пожежники, поліцейські), а також рекорд України у присіданні.

Успішно виступили на чемпіонаті й інші атлети з Обухова. Дебютант змагань - Максим Заваженко здобув «срібло» серед юнаків у категорії 67,5 кг. «Золото» у категорії 82,5 кг завоювали у своїх вікових юнацьких категоріях Арсен Бартко та Володимир Кравченко.

Одним з найуспішніших був виступ обухівця Назарія Кірейчука (категорія 60 кг).

Молодому атлету вдалося встановити рекорди України серед юнаків 14-15 років у жимі лежачи та сумі триборства.

Серед жіночих команд чемпіонату були атлетки з Ладижина Вінницької області та з Білгорода-Дністровського Одеської області. Обухівчанки теж не пасли задніх. Чемпіонкою України серед дівчат у категорії 58,5 кг стала Дарія Руцька, встановивши до того ж рекорди України серед тінейджерів 14-15 років у всіх трьох вправах та у сумі триборства.

Обухівчанка Ольга Гавриленко – завоювала «срібло» серед жінок у категорії 63 кг. Абсолютно кращі результати у пауерліфтингу за формулою Мелоуна (співвідношення власної ваги атлета до ваги піднятої штанги) продемонструвала Олександра Бенні з Білгорода-Дністровського.

Здивував своєю феноменальною силою 16-річний Ярослав Гав’яда з Богуслава, який вже не вперше склав конкуренцію дорослим суперникам у своїй ваговій категорії, зафіксувавши найважчу штангу у присіданні на цих змаганнях – 230 кг та встановивши рекорди України у присіданні, тязі та сумі серед юнаків.

Порадував глядачів своїми результатами у пауерліфтингу одесит, один з провідних атлетів Бездопінгової Федерації - Рінат Заріпов, який ось уже 33 роки на помості. Рінат продемонстрував абсолютно кращі результати у тязі (272,5 кг) та сумі (662,5 кг).

На змаганнях з жиму лежачи успішно виступили кілька обухівців. «Золото» завоювали Артем Ковальчук (тінейджери 16-17 років, категорія 75 кг) і Владислав Сушко (юніори, категорія 90 кг, виконав норматив кандидата у майстри спорту). Срібну медаль завоював Руслан Щербак (ветерани 40-44 років, кат. 82,5 кг), а бронзову – Валентин Побігай («сеньйори» 24-39 років, кат. 90 кг).

Обухівчанин Вячеслав Кірейчук завоював перше місце в жимі лежачи серед вікової групи «сеньйорів» (24-39 років) та третє місце у відкритій віковій категорії (без обмеження віку) у ваговій категорії 125 кг.

Абсолютно ж кращий результат показав у цій категорії і відповідно золоту медаль завоював обухівець Олексій Гліщинський. Перше місце в категорії 110 кг серед ветеранів здобув наш іменитий атлет Сергій Ечкенко.

Обухівська команда з жиму лежачи, що завоювала друге командне місце

Кубок України з жиму лежачи – це не лише індивідуальні, але й командні змагання. Команда Київської області була представлена атлетами з Обухова (клуби «Аякс», «Феромон» та «F1»), Богуслава, Борисполя та Броварів. І їй вдалося завоювати друге командне місце. Головний трофей змагань завоювали атлети з Вінницької області, а третіми були спортсмени Одещини.

Під час змагань порадували своєю участю і важкоатлети поважного віку. Серед старожилів спорту змагалися Кривчиков Олексій (71 рік, Обухів), Старков Юрій (72 роки, Богуслав) і найстарший учасник змагань – Мишко Арій (74 роки, Обухів). Старков Юрій та Мишко Арій встановили ряд нових рекордів України серед ветеранів. А Старков Юрій до того ж показав абсолютно кращий результат серед ветеранів за формулою Шварца (співвідношення власної ваги до ваги штанги) і отримав спеціальний приз.

У кількох атлетів, що продемонстрували високі результати, були відібрані допінг-проби, які будуть відправлені до сертифікованої у Всесвітньому Антидопінговому Агентстві (WADA) лабораторії у міста Гент (Бельгія).