Обухів: Верховний суд повернув земельну ділянку у власність громади
Відомо, що 27 квітня 2018 року Обухівською міської радою було прийнято рішення № 804/9-34-VII по затвердженню проєкту землеустрою та передачі у власність ОК “ЖБК “Кальміус” земельної ділянки площею 1,1489 га.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/zavantazhennya-4.jpg)
За інформацією реєстру судових рішень, колегією суддів Касаційного господарського суду Верховного Суду за сприяння обласної прокуратури, вказане рішення Обухівської міської ради визнано недійсним.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/165379429_913780716077843_6578498160148731049_n.jpg)
Більше року тривав судовий процес. А 2 березня 2021 року Верховним судом ухвалено Постанову про остаточне скасування рішення Обухівської міської ради щодо затвердження землеустрою та передачі у власність ОК “ЖБК “Кальміус” земельної ділянки площею 1,1489 га для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Кадастровий номер постанови 3223110100:01:015:0064.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/165217391_2802381220076801_3571559117041347722_n.jpg)
Верховний суд постановив касаційну скаргу керівника Київської обласної прокуратури задовольнити. Постанову Північного апеляційного суду від 6 жовтня 2020 року у справі 911/261/20 скасувати, рішення Господарського суду Київської області від 9 липня 2020 залишити в силі. Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/165283513_804007397133627_931326186271308506_n.jpg)
Йдеться про рішення Обухівської міської ради про затвердження проєкту землеустрою та передачі у власність ОК “ЖБК “Кальміус” земельної ділянки площею 1,1489 га для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, розташованої за адресою: мікрорайон № 3, м. Обухів, Київська область. На підставі зазначеного рішення державним реєстратором виконкому Обухівської міської ради 04.05.2018 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано право власності на земельну ділянку площею 1,1489 га з кадастровим номером 3223110100:01:015:0064 за ОК “ЖБК “Кальміус” (індексний номер рішення 40988791).
Раніше «Погляд» повідомляв про те, що державі повернули землю с/г призначення на Рокитнянщині вартістю 4,5 млн грн. Читайте також про те, як земельні ділянки на Сквирщині повернули державі.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.